נכות רפואית - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
  • שולמית

נשלח ע"ישולמית 20:30, 16 באפריל 2015

שלום אני בת 64 בפנסיה יש לי90% אחוזי נכות רפואית למרות האחוזים הגבוהים לא פניתי לאבדן כושר נלחמתי בציפורניים על מקום עבודתי ויצאתי לגמלאות בזמן שלי .עד לפני כשנה היה לי תג נכה שנלקח ממני בטענה שאיני זקוקה לו וזאת למרות שמצבי גרוע מבעבר אני בתהליכי דיבור התכתבות עם משרד התחבורה מאוד מתקשה בחיי היום יום ללא הכרטיס. אני יודעת שהדבר אינו בידכם אלא בידי משרד התחבורה ובכל זאת שואלת למה לאנשים כמוני עם אחוזי נכות כאלה לא מגיע איזה שהוא כרטיס המעיד על כך שיש להם בעיה רפואית קשה שבאמצעותו הם יכולים לפחות להעזר במקרים שאין להם ברירה גם אם לא לחניה וכאלה אלא בכניסות לאתרים שבהם יש צורך ללכת כברת דרך גדולה במקום להכנס בדרך צדדית נגישה או בהמתנה בתורים הארוכים של דואר ישראל או מוסדות אחרים. מקרה שהיה לי לא מזמן בגני תערוכה הנוהל הוא שמאפשרים רק לבעלי כרטיס נכה להכנס בדרך הקלה הנוחה כך נוצר מצב בו לא יכולתי ללכת את כל הדרך ונותרתי יושבת על המדרכה עד שבני משפחתי חזרו מתוך היריד .הרי אילו רק הייתי מוכנה להפסיק לעבוד ולפנות לאבדן כושר היה לי גם קיצבה וגם תג נכה .מישהו בביטוח לאומי חושב שלהיות חולה עם אחוזי נכות כאלה לא מצדיק התחשבות במצב ואם כן למה לא יהיה כרטיס מטעם ביטוח לאומי שניתן להציג אותו במידת הצורך ולהעזר בו ?למה המערכת מלמדת אותנו שלא כדאי להתאמץ ולעבוד בכל מחיר עד לפנסיה ?לא נכנס לזה שלא תמיד השיקולים של משרד התחבורה נכונים ועד ששולחים את הניירת ומקבלים תשובה בין אם היא חיובית או שלילית לוקח זמן רב של חודשים שבהם יכולים לחול שינויים דרסטים בחיי חולים קשים.ועד אז ביטוח לאומי יכול היה לעזור כמו שציינתי בהנפקת כרטיס שנותן הקלות גם אם אינן חופפות לגמרי את אלו של משרד התחבורה. בתודה שולמית

השב
  • 08:40, 22 באפריל 2015

יש אפשרות להוציא תו חנייה לרכב נכה

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.