בונוס במהלך חופשת לידה 2011 - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
  • מזל אייזנברג

נשלח ע"ימזל אייזנברג 08:39, 2 ביולי 2015

שלום רב, לפני מספר חודשים קבלתי מכתב מביטוח לאומי לגבי חוב בגין דמי לידה ששולמו לי לשנת 2011. הרקע: ביולי 2011 ילדתי וקבלתי דמי לידה על פי שכר אפריל, מאי ויוני 2011. יצאתי לחל"ת של שנה בגין הלידה. ב אפריל 2012 קבלתי מהמעסיק בונוס על השנה הקודמת 2011 (אפריל 2011 עד אפריל 2012) , ונעשה עידכון בזכאות דמי הלידה כך ששולם לי סכום נוסף ביוני 2012. בעת חזרתי לעבודה ספטמבר 2012 בקשתי מהמעסיק לבצע תאום מס. בגין תאום המס נפגעו דמי הלידה שלי ונוצר חוב. לאחר בירור עם המעסיק נאמר לי שבגלל תאום המס הבונוס נפרס על פני 7 חודשיים ולא על פניי 3 חודשיים שעבדתי בפועל ולכן נוצר חוב. האם תאום המס אמור בלפגוע בדמי לידה? הרי בפועל באמת רק 3 חודשים לתקופת השנה שקודמת בגינה שולם לי הבונוס. לצערי ביטחו לאומי והן המעסיק נוקטים בגרירת רגליים .... בנתיים כבר 3 שניים מוזז לי החוב מקצבת הילדים מבלי שידעתי זאת... אשמח לתגובתכם.

השב
  • 13:54, 2 ביולי 2015

לכאורה טענת הביטוח הלאומי להקטנת התשלומים נראית הגיונית, אך לא ניתן לקבוע במדויק מבלי להיות מצוי בפרטי הפרטים.

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.