נכה 100% ביטוח לאומי - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
  • נתן

נשלח ע"ינתן 11:50, 29 ביולי 2015

שלום רב! אבא שלי 100% נכה, מטופל דיאליזה ועוד בעיות בריאות. אשנה מקבל קצבה מביטוח לאומי וכן פנסיה ממבטחים. לא הסתרנו זאת, הכל נמסר לביטוח לאומי. אמא שלי מקבלת פחות מ-4000 ש"ח. היום בדקנו באתר שלהם ורשום שאבא חייב לביטוח לאומי 20000 שח וכן יתחיל לקבל 1000 שח פחות כיוון שהם בדקו וראו שהוא מקבל פפנסיה ממבטחים ולכן לא הגיע לו מה ששולם במשך שנה. אבא בן 56, הוגדר כלא כשיר לעבוד לצמיתות. כמו כן הגשנו את כל המסמכים לביטוח לאומי והם ידעו שהוא מקבל פנסיה ממבטחים. נשמח ליעוץ, מה לעשות? ממה שאני קראתי היו צריכים להוריד לו במידה והוא היה עובד אבל הוא לא. בקושי יוצא מהבית. כמו כן אין לו סכום כזה להחזיר לביטוח לאומי. תודה מראש!

השב
  • 13:04, 2 באוגוסט 2015

ניתן להגיש בקשה לוועדה לביטול חובות וכן לבדוק מי אשם בטעות שנוצרה.

תגובה
  • 08:58, 3 באוגוסט 2015

תודה!

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.