חוב לא ידוע בביטוח לאומי - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
  • מתעניין

נשלח ע"ימתעניין 11:09, 11 באוגוסט 2015

שלום רב, לפני כחודש קיבלתי מכתב לא ברור מביטוח לאומי כי תיק סיווג החובות עבר סניף.אני לא ידעתי כמובן מה רוצים ממני - פניתי לביטוח לאומי ואז נאמר לי טלפונית שיש לי חוב משנת 2008 על 3-4 חודשים שלא שולם ביטוח לאומי מהמעסיק.)כרגע אני מברר אם עבדתי או לא בתקופה הזאת) העניין הוא שביטוח לאומי במשך כמעט 8 שנים לא פנה אלי ועדכן אותי שיש לי חוב..הנציגה אמרה שהם חיכו למעסיק ושהוא לא ענה החליטו לשלוח לי את החוב ושחובת ההוכחה עלי... כמובן שלחוב הצטברו קנסות ואלוהים יודע מה... לי אין מושג מה רוצים ממני שכן בגיל 22-23 לא ידעתי בכלל שקיים וגם אם ידעתי הייתי משלם את החודשים האלה. העניין שאף אחד לא עדכן אותי במשך 8 שנים ! מה עושים עכשיו ? אני ממתין למכתב שלהם לראות מי המעסיקים אבל על פני שטח זה נראה באמת שהיה לי הפסקת עבודה כי מצאתי את כל התלושים פרט לחודשים שהם אמרו. למי אני פונה ? אך אני מטפל בזה ? אשמח לעזרתכם בהקדם. תודה מראש.

השב
  • 15:48, 11 באוגוסט 2015

עליך לפנות למחלקת הגבייה בסניף המוסד לביטוח לאומי הקרוב לאזור מגוריך ולבקש הפחתת ריבית וקנסות ולשלם את החוב.

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.