הרעת תנאים עבור דמי אבטלה - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
  • דינה

נשלח ע"ידינה 08:52, 4 בנובמבר 2015

פוטרתי לפני 5 חודשים מעבודה מסויימת. לא הגשתי תביעה לאבטלה. באותו זמן מצאתי עבודה מיד וכעת ברצוני לעזוב לאחר חמישה חודשים. מה עליי לעשות על מנת לקבל דמי אבטלה מהיום הראשון? כמו כן, בחוזה העסקה שלי כתוב מפורשות כי בחודשים מסוימיים המשרה יורדת ל80%. חשוב לציין שכאשר קיבלתי את החוזה נאמר לי שהסעיף הזה (הירידה בהיקף המשרה) לא תקף לגבי תפקידים כמו שלי אך הוא חייב להיות בהסכמי כל עובדי החברה, וכעת הסעיף כן נכנס לתוקף. האם הדבר מהווה ״הרעה מוחשית בתנאי עבודה״ ואם כן מה עליי לעשות על מנת לזכות בדמי אבטלה באופן מיידי?

השב
  • 10:11, 4 בנובמבר 2015

עלייך להגיש מכתב למעסיק לתקן ההרעה בתנאי העסקתך תוך 30 יום ואם לא תראי את עצמך כמפוטרת. במקרה הזה אני בספק האם פגיעה של 20% בשכר שהופיע בחוזה העבודה (ההסתייגות הייתה בעל פה), תחשב כהרעת תנאים מוחשית.

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.