התיישנות חוב - ביטוח לאומי - עזרה! - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
  • אבנר

נשלח ע"יאבנר 13:54, 12 בנובמבר 2015

שלום, השתחררתי מהצבא בינואר 2008, וישר לאחר מכן טסתי לחו"ל למספר חודשים, לא הייתי מודע לכך שנדרש לשלם דמי ביטוח לאומי. בספטמבר האחרון שיניתי את כתובתי במשרד הפנים, ושלשום קיבלתי הודעה שתיק החוב שלי (על סך 1900 ש"ח) עבר לעיר בה אני גר. מעולם לא ידעתי שיש לי חוב אליהם, אך התקשרתי לביטוח הלאומי, והם טוענים שיש לי חוב בין החודשים אפריל עד אוקטובר משנת 2008! בנוסף, הם טוענים ששלחו לי דרישת חוב ביוני האחרון (דרישה שמעולם לא הגיעה אלי) ביקשתי מהנציגה לשלוח לי מחדש את כלל הפרטים וכלל הדרישות מחדש לכתובת החדשה והמעודכנת. תוך כדי תהיתי אם יש התיישנות על הנושא. ואכן, נראה שנכנס לתוקף חוק (תיקון 159 לחוק הביטוח הלאומי) - החל מה-01/01/2015 בו מצוין שיש התיישנות של 7 שנים על חובות. על הביטוח הלאומי לשלוח דרישת חוב, וגם אם נשלחה מוטלת האחריות לפעול לגביה (מה שלא בוצע מן הסתם). אשמח לקבל את עזרתכם בנושא, * האם באמת חלה התיישנות על דרישת החוב? * איך להתקדם בנושא? לחכות למכתבים שביקשתי? ללכת לסניף? כל עזרה תתקבל בהערכה רבה.

השב
  • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

הלל ארנטל עוד משרד רונן אבניאל,מנהל הפורום

10:22, 16 בנובמבר 2015

אם הם לא יתחילו בהליכי גבייה, אז תהיה התיישנות. כרגע אין התיישנות מאחר ושלחו לך דרישת חוב בזמן.

תגובה
  • 11:43, 17 בנובמבר 2015

לפי לשון החוק, עליהם לשלוח דרישות חוב, ואם שלחו להתחיל בפעילות גביה (מה שלא בוצע).
    לכן איני מבין מדוע אין התיישנות במקרה זה.

תגובה
  • 18:44, 30 בנובמבר 2015

הם שלחו דרישת חוב ביוני לכתובת הקודמת שלך
    לכן מבחינתם זה נקרא שקיבלת

על פי החוק הם שולחים לכתובת המעודכנת במשרד הפנים

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.