קצבת זקנה - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
  • שמואל

נשלח ע"ישמואל 12:18, 15 בנובמבר 2015

אשתי בת 62. אני בן 65. אשתי קיבלה היום(15.11.15) עקב תביעתה מביטוח לאומי לפני כחודש הודעה על כך שאושר לה סכום קצבת הזקנה החודשי של 3,452 ₪. היא עבדה כמורה במשרד החינוך 38 שנה, והכנסתה מנכס בית 8000 שח. אני מושך שכר כעובד-מנהל בחברה שבבעלותי של 24,000 ₪ לשנה. בהודעה נרשם כי קצבת הזקנה כוללת: - תוספת ותק בשיעור של 50% בעבור 25 שנות ביטוח(אישרנו מקסימום ותק לפי חוק). - תוספת בעבור בן הזוג שמואל. אני שואל: 1. למה קיבלה תוספת עבורי על אף שטרם הגעתי לגיל 67. 2. מה אמור לקרות כשאגיע ב"ה לגיל 67 בנוגע לקצבת הזקנה שלי ושל שנינו ביחד? 3. מהי השיטה לפיה קיבל המוסד לביטוח לאומי את הסכום הנ"ל (איך זה חושב?) אני מודה לכם מראש על התייחסותכם ועל תשובתכם לשאלותיי למייל שלי. שמואל

השב
  • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

הלל ארנטל עוד משרד רונן אבניאל,מנהל הפורום

10:25, 16 בנובמבר 2015

לאחר שתהיה זכאי לקצבת זקנה בעצמך, תפחת קצבתה של אשתך עבור התוספת שהיא מקבלת עבורך.

תגובה
  • 11:05, 16 בנובמבר 2015

מדוע אשתי מקבלת תוספת עבורי?

תגובה
  • 20:26, 17 בנובמבר 2015

מדוע אשתי שהגיעה לגיל 62 מקבלת בשבילי תוספת על אף שגילי הוא רק 65 ?

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.