ביטוח לאומי לא מאשר תביעה על פציעת עבודה / מחלת מקצוע - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
  • מוטי שקרוקה

נשלח ע"ימוטי שקרוקה 06:31, 12 בינואר 2016

בפברואר 2015 הפסקתי לעבוד בשל דלקת חריפה שהתפתחה בגיד המכופף של האצבע האמצעית בכף רגלי , הפציעה היא למעשה חדירת נוזל למעטפת הגיד , שנבעה מזעזועים חוזרים ונשנים שנגרמו עקב עליית וירידת מדרגות וכן הליכה ממושכת . עבודתי הייתה כרוכה בהליכה מרובה ועליית מדרגות במשך 9-10 שעות ביום לפחות ( חלוקת עלונים ) . מאז הפציעה אני כמעט ולא עובד , שום טיפול ושום אביזר רפואי לא עזר לי .תביעה שהגשתי לביטוח לאומי נדחתה .גם בתור תאונת עבודה , וגם בתור מחלת מקצוע . למרות שהגשתי את המסמכים הדרושים , שזה ביקורים אצל אורטופד , צילומים רגילים , וצילומי אולטרה סאונד וגם המלצה של רופא תעסוקתי שעליי לחדול מלעסוק בעבודות שכרוכות בהליכה ועמידה ממושכת , וכן הרמת משאות מעל 7 קילו .ביטוח לאומי טען שאין קשר סיבתי בין הפציעה שלי לבין תנאי עבודתי , וכן שהפציעה שלי התפתחה עקב מצב תחלואתי רגיל שאינו קשר בתנאי העבודה . הביטוח הלאומי בא לרמוז שאני עסקתי בפעילויות ספורט נוספות , לאחר שעבדתי בהליכה במשך 9-10 בעבודה , או שאולי ישיבה על הכורסא גם גורמת לזעזועים. יש לציין גם את העובדה שזמן ההעסקה שלי במקום העבודה היה בסך הכל 7 חודשים , אך היה מאוד אינטנסיבי וממוקד , ולעיתים אף עבדתי 12 שעות ומעלה בימי לחץ. אני מאוד מתוסכל . אני מאמין שביטוח לאומי לא מאשר לי את התביעה מכיוון שי לי כבר 19 אחוזי נכות לצמיתה בגין תאונת עבודה בעבר , ומפחד שיצטרך לאשר לי נכות נוספת ובכך לשלם לי קיצבה חודשית קבועה . לא מציעים לי שיקום , ופשוט מפנים לי עורף. אשמח לעזרה

השב
  • 07:46, 17 בינואר 2016

מה השאלה? צריך לבחון במקרה כזה את האבחנות הרפואיות ולרדת לשורש העניין. אכן זמן העסקתך היה קצר יחסית ע"מ לקבוע שמדובר במיקרוטראומה.

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.