עוסק פטור ודמי ביטוח לאומי - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
  • גלעד

נשלח ע"יגלעד 13:17, 21 בפברואר 2016

שלום רב, לפני קצת יותר מ4 חודשים פתחתי תיק עוסק פטור והודעתי על כך לביטוח הלאומי. הצהרתי על הכנסה צפויה בגובה 8000 ש"ח בחודש. שילמתי מקדמה בסך 900 שקלים בערך והחל מינואר אני מקבל מהם הודעות על כך שיש לי חוב אליהם. עוד לא התפניתי לבדוק, אני מתכוון לעשות זאת בהקדם, אבל נראה לי מוזר כי כל התשלומים הם קדימה (כלומר, התשלום של דצמבר 2015 ניתן לפריעה עד סוף החודש הזה אם אני לא טועה) ולהבנתי עוד לא עבר התאריך שלהם. מה שכן, לאחר שהצהרתי שאני עוסק פטור החל מאוקטובר 2015 קיבלתי מכתב מהביטוח הלאומי שבו מופיע כי ההכנסה המחושבת שלי ל2015 היא בהתאם לכך 96000 ש"ח (למרות שרק חודשיים מאותה שנה עבדתי כעוסק פטור וביתר החודשים הייתי בכלל בהסבה מקצועית שנמשכה חצי שנה ללא שכר ועוד כחמישה חודשים הייתי מובטל). לא התייחסתי לכך ברצינות כי גם לא הופיעו הודעות נלוות שמבקשות לפרוע בהתאם לכך את ההפרשים בתשלומים לאותה שנת מס. הייתי מעוניין לדעת אם מניסיונך אפשרי שאדם הצהיר על תחילת עבודה כעוסק פטור מחודש מסויים אבל הביטוח הלאומי יחליט על דעת עצמו שגם בחודשים שלפני ההצהרה הוא עסק בכך והיו לו הכנסות שהוא צריך לשלם עליהם ולכן חובת ההוכחה על משלם המס? עברו כמה חודשים מאז שקיבלתי את המכתב הזה ולכן אני מנסה להבין מה מצבי מולם לפני שאגש לשם.

השב
  • 11:51, 24 בפברואר 2016

מה השאלה? עדיף לגשת ולברר אצל הפקיד ישירות ולא דרך המוקד.

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.