סטטוס בביטוח לאומי: במצב של מובטלת/ פרישה לפנסיה/שכירה - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
  • אורה

נשלח ע"יאורה 10:24, 5 במאי 2016

שלום אני כרגע מובטלת ומקבלת קצבת אבטלה. בינתיים שלחו לי מהביטוח הלאומי טפסים לקבלת קצבת זקנה כי הגעתי לגיל ואני מתכוונת לשלוח אליהם קצת לפני שתגמר תקופת האבטלה. במילוי הטופס מצהיר שאני מובטלת. בימים אלה יש גם הצעת עבודה ויתכן שאעבוד במשרה של 6 שעות. שאלותי הן: מה הדין לשכיר שמקבל קצבת זקנה??-עד איזה גובה שכר יכול לקבל ללא תשלומי מס? (הבעל עובד ילדים בוגרים) האם החישוב שיעשה הוא לפי שכר יסוד/בסיס או על כל השכר שהעובד מקבל ??(כולל נסיעות/בונוסים וכד") מה קורה אם קודם אני חוזרת להיות שכירה ל6 שעות ורק אז מגישה את הבקשה לקבלת זקנה? האם משתנה משהו בזכאות לקצבת זקנה?

השב
  • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

רונן אבניאל - משרד עורכי דין,מנהל הפורום

14:35, 11 במאי 2016

ניתן לעבוד ולהשתכר 5,394 ש"ח ולעיתים אף יותר מכך (תלוי במספר גורמים) ולהיות זכאים קצבת זקנה. חישוב ההכנסות הוא מסך כל התשלומים שמקבל העובד (כלל הכול).

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.