לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
קתרינה

פתיחת עוסק פטור וביטוח לאומי

אני מתחילה לעבוד כפרילאנסרית, בדקתי באתר ביטוח לאומי וראיתי שהם כותבים לגבי עובד עצמאי את הדברים הבאים: חוק הביטוח הלאומי רואה בך "עובד עצמאי" אם אתה נמנה עם אחד מאלה: - מי שעוסק במשלח ידו 20 שעות בשבוע בממוצע לפחות. - מי שהכנסתו החודשית הממוצעת ממשלח ידו עולה על 50% אחוז מהשכר הממוצע. - מי שעוסק במשלח ידו 12 שעות בשבוע, והכנסתו עולה על 15% אחוז מהשכר הממוצע. עצמאי שאינו עונה על אחד מהתנאים הנ"ל הינו "עצמאי שאינו עונה להגדרה" ולענין חובת התשלום והזכאות לקצבאות ייחשב כבעל הכנסה שלא מעבודה. אני כמעט בטוחה שאני לא עומדת בתנאים של עובד עצמאי כי אני הולכת לעבוד בתור פרילאנסרית משהו קטן וכנראה שזה פחות מ-20 שעות בשבוע.כרגע אינני עובדת ומשלמת ביטוח לאומי לבד.לכן רציתי לברר במקרה שלי האם אני צריכה בכלל להגיע לביטוח לאומי כשאפתח את העוסק פטור ולהודיע להם על פתיחתו או שפשוט להמשיך לשלם לפי הפנקסים הרגילים כמו שאני משלמת עכשיו?כמובן שזה יכול להשתנות ואני מתכוונת להתרחב אולי בעתיד זה כן יהיה מוגדר כעצמאי לפי בל"ל ,בכל אופן בסיטואציה העמומה של היום איך אני מתנהלת עם ביטוח לאומי לאחר שאני פותחת את העוסק פטור במס הכנסה?איזה טפסים אני צריכה למלא בביטוח לאומי?

item.Author מנהל הפורום רונן אבניאל - משרד עורכי דין

כדאי לפנות לביטוח לאומי להסדיר את המעמד.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ביטוח לאומי