אי מסירת פרטים - פורום תעבורה

שאלה חדשה
  • אסתר וינוגרד

נשלח ע"יאסתר וינוגרד 21:28, 17 במרץ 2012

חניתי בעקבות רכב .רציתי לעשות רוורס כדי להקל עליה לצאת מהחניה.אך במקום רוורס העברתי לדרייב ונגעתי ברכב שלפניי. יצאתי והתנצלתי ובדקתי שלא נגרם לה נזק.אמרתי לה שלי נגרם נזק קל ואני לא אפעיל את הביטוח.היא ביקשה פרטים ואני סירבתי.אמרתי לה שתרשום את מספר הרכב כי הרכב חנה .היא פנתה למשטרה בטענה שנגרם לה נזק.המשטרה שלחה לי כתב אישום 1.אי שמירת מרחק עבירה על תקנה49{א} 2.נהיגה בחוסר זהירות עבירה על תקנה21{ג} 3.אי מסירת פרטים עבירה 145{ג}{1} איזה עונש צפוי לי?האם אני זקוקה לעו"ד ליצג אותי או אוכל להופיע בעצמי. תודה

השב
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

עו"ד דודי דויטש,מנהל הפורום

22:59, 17 במרץ 2012

אסתר שלום
    ראשית, מדובר בתאונת דרכים לכל לבד ועניין, וע"פ החוק, חובה עלייך למסור פרטים אף אם את סבורה שלא נגרם כל נזק ו\או שאינך אשמה. אי מסירת פרטים נחשבת עבירה חמורה.
    בנוסף, אף שמדובר באירוע תאונתי קל, עדיין מדובר בעבירה התנהגותית העלולה להביאך לכדי פסילת רשיון, על אף שאין חיוב בחוק.
    צרי עימי קשר ואכוון אותך ללא עלות לעניין האפשרויות העומדות בפנייך.
    שבוע טוב ובהצלחה.

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.