פלאפון/אוזניות - פורום תעבורה

שאלה חדשה
  • מורן

נשלח ע"ימורן 22:34, 31 במרץ 2012

יום רביעיהאחרון עצרו אותי שוטרים ברמזור, נופפו לי לפתוח את החלון בעודי מקיימת שיחה בפלאפון דרך אוזניות. ואוחזת את הפלא בידי השמאלית נמוך וקרוב לגופי. הם נתנו לי דוח 1000 ש"ח והראו לי שאוזניות זה 250 ש"ח. רציתי לדעת אם יש אפשרות לערער על הדוח, לבקש 250 ש"ח כי עשיתי שימוש באוזניות,ולא ידעתי שאסור להשתמש באוזניות. בנוסף, הם ראו אותי בברור רק ברמזור. ברמזור אני בדיוק באתי לסיים את השיחה אז החזקתי את הפלא ביד אחת. אם ניתן לערער, באיזו דרך עושים זאת? תוך כמה זמן אקבל תשובה, והאם אני חייבת להישפט במצב כזה אם אני מעוניינת לבקש הקלה בסוד הדו"ח שנתנו לי. או שיתנו לי תשובה בכתב בדואר. או במייל... מחכה לתושבה דחוף. חושבת לעבוד בליל הסדר אם צריך כי בזמן הלימודים שלי אין מצב לעבוד

השב
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

עו"ד דודי דויטש,מנהל הפורום

10:35, 2 באפריל 2012

מורן שלום,
    אחיזת הטלפון ביד אסורה. גם אם אינך אוחזת את הטלפון ביד, אין להשתמש בו בכל צורה, גם לא בדיבורית של הטלפון, אלא אם הוא מקובע לרכב באופן יציב.
    איני יכול לומר בוודאות מה הם ראו ומתי. אולי תוכלי ללמוד על כך מהדו"ח.
    תוכלי להגיש בקשה להישפט, תוך 90 יום מקבלת הדו"ח. פרטים בגב הדו"ח.
    אם אכן תבקשי להשפט, ותמנעי מלהופיע לדיון, הרי שתישפטי בהיעדרך, וסביר כי עונשך יוחמר.
    פרטים נוספם תוכלי לקבל במרכז פנות הנהגים, בטלפון 9666*.
    פני אלי טלפונית, ואמליץ לך ללא עלות על אפשרויות נוספות.
    בהצלחה.

תגובה
  • 16:45, 2 באפריל 2012

תודה על התשובה. בדו"ח השוטר רשם שהבחין בי בבירור אוחזת בידי הימנית בפלאפון תוך כדי נהיגה. נסע אחרי בזהירות תוך שמירת קשר עין. עד שביקש ממני לעצור. כתב בדברי הנהגת: "החזקתי אותו ביד למטה ודיברתי עם אוזניות."
    אנסה מחר להתקשר אליך. היום כבר אין מענה. אז מתשובתך אני מבינה שעלי לבקש להישפט, אין דרך אחרת להקל על הקנס? כי ראיתי שיש מקום לערער באתר האינטרנט, שאת הערעור שלוחים לפתח תקוה... אני רוצה לבקש לשלם רק 250 ולא 1000. מה הסיכויים שיאשרו לי. והאם בשביל זה להגיש בקשה להישפט?

תגובה
  • 11:44, 8 באפריל 2012

רציתי לדעת אם יש סיכוי לערעור על הדוח שפירטתי הנ"ל. אם ברמזור האחיזה בפלאפון אפשרית. אם אני חייבת להישפט אם אני מגישה ערעור לבקשה להקלה בדו"ח. או שפשוט יכולים לשלוח לי דוח על סכום יותר קטן של 250 ש"ח אוזניות ולא 1000 על פלאפון.
    . תודה .

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.