• אנונימית

נשלח ע"יאנונימית 17:22, 3 באפריל 2012

היום לאחר שביצעתי פניית פרסה צעק לי אחד הנהגים שאסור לבצע פניית פרסה במיקום זה ושאני יכולה לקבל שלילת רשיון על זה. אינני יודעת אם באמת אסור לבצע באותו מקום פניית פרסה כיוון שלא שמתי לב לקיום שלט שאוסר זאת. אם באמת אסור לעשות שם פניית פרסה אני בוודאי עשיתי זאת בתום לב. אציין כי הנני נהגת שומרת חוק ומזה 10 שנים בהם יש לי רשיון נהיגה לא צברתי אפילו נקודה אחת וקיבלתי דוח פעם אחת לפני יותר מ5 שנים על נסיעה בנתיב השמאלי של הכביש. בכל אופן, ברמזור אח"כ אמר לי נהג הרכב שלידי שביצעתי עבירת תנועה ושמישהו רשם את מספר הרכב שלי. שאלתי היא האם תלונה מצד ג' בנדון היא קבילה במקרה כזה? האם יישלח לי קנס לביתי על עבירת תנועה בעקבות תלונה והאם באמת העונש על העבירה הנ"ל הינו שלילת רשיון? תודה רבה.

השב
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

עו"ד דודי דויטש,מנהל הפורום

17:32, 5 באפריל 2012

אנונימית שלום,
    זה שמישהו רשם את המספר שלך, אם בכלל, עדיין לא אומר שהוא יטרח להשלים את ההליך ויפנה למשטרה בתלונה.
    עקרונית, אכן תיתכן הגשת כתב אישום על סמך עדות של צד ג', שתשמש ראיה נגדך.
    פניית פרסה אסורה יכולה להתבצע בניגוד למס' תמרורים שונים, כאשר כל אחד מהם גורר ענישה שונה.
    אם וכאשר יפנו אלייך, תוכלי לדעת במה את מואשמת, ומה הענישה הצפויה.
    אמליץ לך להמתין ברוגע. איומים מסוג זה אינם מתממשים על פי רוב, וגם אם כן, המשטרה לא מגישה כתב אישום בגין כל פניה אליה.
    בהצלחה וחג שמח

תגובה
  • 13:18, 9 באפריל 2012

תודה רבה וחג שמח !

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.