שלילת רישיון עקב שכרות. - פורום תעבורה

שאלה חדשה
  • דביר

נשלח ע"ידביר 03:08, 4 באפריל 2012

שלום רב..אני לא אפרט ממש..בעקרון היה לי משפט שלא בפניי..כי נבצר ממני להגיע.שללו לי את הרישיון לשנתיים פלוס 2000 שח קנס..אני לא מתמצא בחוקי תעבורה..אז לא לקחתי עורך דין...אמרתי לעצמי נספוג את השנתיים..מקסימום תיאוריה וטסט..ונמשיך הלאה..כעבור שנתיים ניגשתי לקחת את הרישיון..ואמרו לי שבכלל לא הפקדתי אותו..שלחתי מכתב לשופטת והיא "התחשבה בי"..וגזרה עליי עוד שנה..סה"כ 3 שנים מלאות..שכבר עברו 3.5 עם כל הסחבת..הופנתי למכון הרפואי בתל אביב לפני כחודש..השאלה שלי למה עליי לצפות?ולמה הם מתנהגים ככה?

השב
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

עו"ד דודי דויטש,מנהל הפורום

17:52, 5 באפריל 2012

דביר, שלום,
    לצערי, פעלת באופן שגוי לכל אורך הדרך וביצעת את כל הטעויות האפשריות.
    ההפניה למכון הרפואי נובעת מאופי הרשעתך, קרי-נהיגה בשכרות.
    מתפקידו של המכון לבדוק האם אינך שתיין הנוהג תחת השפעת אלכוהול כדבר שבשגרה, וכן, האם אתה מבין את חומרת העבירה, במידה המאפשרת להניח כי לא תחזור עליה שנית.

מבלי להתייחס כרגע לטעות הראשונה – הנהיגה בשכרות עצמה, הרי שאם היית ממנה עו"ד לייצג אותך, סביר שהיית מסתפק בעונש קל באופן משמעותי, וכן עוה"ד היה דואג להפקיד את רשיונך כראוי, במועד.
    בנוסף, התנהלות כאמור היתה מונעת ממך את ההפניה למכון הרפואי.
    במרבית המקרים, יש להניח כי במקום ארבע שנות פסילה, ויותר, היית יכול לסיים את העניין עם שנה פסילה בלבד, וללא הפניה למכון הרפואי כאמור.
    כרגע, לא נותר אלא להגיע למכון בתאריך הקבוע, ולהצליח במבדקים.
    בהצלחה וחג שמח

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.