דוח שגוי - פורום תעבורה

שאלה חדשה
  • שרגא

נשלח ע"ישרגא 07:53, 4 באפריל 2012

לפני מספר חודשים החניתי את רכבי מתחת לביתי על רחבת מדרה מאחר ואנשים תופסים לנו את חניית הדיירים. כשירדתי ראה אותי שוטר והחליט להדביק לי דוח של 250 ש"ח. השוטר ציין כי 'סיכנתי הולכי רגל' וצילמתי את הרכב כאשר נשאר 2 מטר מדרכה. השוטר ציין מס עבירה לא נכון, כתב מה שבא לו בטענת הנהג ואף לא הציע לי לחתום. שלחתי ערעור שאני לא מסוגל לשלם דו"ח שמשקר, מה עוד שיש לי צילום שהרכב חונה ולא מפריע להולכי רגל וכן תמונה שיום למחרת ניידת משטרה חונה באותו מקום כדי לרדת לפיצה... אך המשטרה שלחה לי תגובת שלילית והוא מסתכם בשני מילים' עדין אין לך 10 שנים רישיון נהיגה. אני ישבתי מעל שעה לכתוב מכתב אך הם לא עונים לעצם הטענות- הרי מה זה רלוונטי עם יש לי 8 שנים רישיון או 10 כשמדובר בעבירת חנייה??? המשטרה בידיעה כי אני לא ייגש לבית משפט בשביל 250 שקלים כי זה יהרוס לי יום עבודה, השאלה מה באפשרותי עוד לעשות???

השב
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

עו"ד דודי דויטש,מנהל הפורום

16:52, 5 באפריל 2012

שרגא שלום,
    לפי נהלי המשטרה, המרת דו"ח באזהרה כפופה למס' תנאים, וביניהם, ותק נהיגה של 10 שנים לפחות. עמידה בנהלים אינה מבטיחה המרה כאמור, הכפופה לשיקול דעת המשטרה, אולם אי עמידה בהם שוללת מראש את הזכות להמרה.
    עצם החניה על המדרכה, ע"פ הודאתך, עונה על העבירה כאמור, ואין רלוונטיות למידת ההפרעה להולכי הרגל, או לעובדה שהחניה שלך נתפסה ע"י מישהו אחר.
    נשמע כי הטעות בדו"ח אינה קריטית במידה המצדיקה את ביטולו.
    אתה יכול כמובן לצלם את הניידת החונה בניגוד לחוק ולהתלונן על כך, אולם הדבר אינו משנה מהעבירה שאתה ביצעת.
    לאור הנתונים, ובהתחשב בגובה הקנס, אמליץ לך לשלם אותו.
    בהצלחה וחג שמח

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.