יש לי משפט על דו"ח מחר - פורום תעבורה

שאלה חדשה
  • בניהו

נשלח ע"יבניהו 13:55, 8 במאי 2012

לפני כחצי שנה עצרה אותי שוטרת כי היא חשבה שירדתי לשוליים - פשוט היה פקק וכדי לראות עד איפה הפקק יצאתי כמטר עם הגלגל הימיני, ואז היא עצרה אותי ולא עניין אותה כלום, היא התחילה לצעוק ולהתעצבן ולא ניסתה אפילו להקשיב לי וכתבה בדוח שנסעתי על השוליים - מה שלא היה נכון, אשמח אם תוכלו ליעץ לי בנושא.

השב
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

עו"ד תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

12:30, 10 במאי 2012

בניהו שלום,
    במשפט תתבקש להודות בכתב האישום, או לכפור בו.
    מחד, בתחילת דבריך אתה טוען שהשוטרת עצרה אותך מאחר וירדת לשוליים, ומנגד, בסוף דבריך, אתה טוען שזה לא נכון.
    עצם המצאות הרכב על השוליים הריה בבחינת ביצוע העבירה בה הנך מואשם.
    תוכל לכפור בכתב האישום בטענה שלא 'נסעת' על השוליים, אלא רק 'עצרת' שם, אולם משמעות הכפירה כאמור היא שיקבע דיון הוכחות, לו תוזמן גם השוטרת.
    בדיון ההוכחות יהיה עליך לחקור את השוטרת, להעמיד עצמך לחקירה נגדית של התביעה, ולהוכיח את כל טענותיך.
    חשוב לדעת שהדבר אינו פשוט כלל ועיקר, במיוחד ללא השכלה וניסיון משפטיים, ויש לשקול זאת בכובד ראש.
    לעיתים עדיף להודות ולצאת עם עונש קל יחסית, מאשר לנהל הליך משפטי ארוך ומתיש (ויקר- הפסד ימי עבודה) שבסופו ממתין לא אחת עונש מכביד.
    הסתייעות בעו"ד הינה האפשרות העדיפה אשר על פי רוב מניבה את התוצאות האופטימליות, אולם עליך לשקול את הכדאיות הכלכלית עבורך.
    בהצלחה.

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.