דוח משטרה - פורום תעבורה

שאלה חדשה
  • רומי

נשלח ע"ירומי 22:54, 14 במאי 2012

שלום..לפני כשלוש שנים קיבלתי דוח על כך שהחזקתי בפלאפון לטענת השוטר.אציין שעמדתי ברמזור אדום מלא בניוטרל היה לי טלפון אכן החזקתי את הטל עמ לשים אותו במתקן.השוטר ביקש שאכמוד בצד אחרי הרמזור ונתן לי דוח.כמובן שלא שילמתי את הדוחוביקשתי להישפט.קיבלתי הודעה שיישלח אליי זימון למשפט.עד היום לא נשלח כלום. התקשרתי לפני כחצי שעה למוקד בי-ם ואמרו שיש המתנה ארוכה ושאני על סטטוס ממתינה למשפט.האם זה נכון שהדוח מבוטל מאחר ולא קיבלתי זימון למשפט תוך שנה ממכתבם? מה לעשות??האם להיות בשקט?? אציין שיש לי 12 שנה רישיון ללא שום עבירה. תודה רומי

השב
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

עו"ד תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

00:31, 16 במאי 2012

רומי שלום,
    ראשית אציין כי לאור הנתונים שציינת, הרי שאת זכאית להמרת הדו"ח באזהרה(ותק נהיגה בן 10 שנים לצד חמש שנים אחרונות נקיות מעבירות).
    פני למרכז פניות נהגים ארצי, ת.ד 120 פ"ת מיקוד 49100 ובקשי זאת (פרטים נוספים בטלפון 9666*).
    ההמרה אינה מובטחת וכפופה לשיקול דעת המשטרה.
    לעניין העבירה עצמה;
    החוק אוסר לדבר בעת שהרכב בתנועה.
    הפסיקה משתנה, אולם הקביעה הרווחת היא כי לצורך העבירה של דיבור בטלפון בעת נהיגה, הרי שעמידה ברמזור נחשבת כחלק מהנהיגה.
    לאחרונה הוצא נוהל משטרתי המורה לשוטרים להימנע מאכיפת העבירה כלפי רכבים במצב עמידה, כולל ברמזור.
    כפי שאת מבינה, הנוהל לא מקוים ככתבו.
    היה ובקשתך להמרת הדו"ח באזהרה תידחה, תוכלי כמובן להיעזר בטיעון זה במשפט, אולם לא כל השופטים יקבלו את הטענה כפשוטה, וללא סיוע של עו"ד יתכן ותתקשי לשכנע את בית המשפט.
    עקרונית, על המשטרה לשלוח את הדו"ח תוך שנה, אולם בימ"ש עשוי לדון בתיק גם אם הדו"ח נשלח באיחור.
    בהצלחה.

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.