• שלומית

נשלח ע"ישלומית 02:54, 2 ביוני 2012

שלום רב, ברצוני לעלות מקרה אזרחי ואני חייבת להודות שמקרה מוזר, בו הייתי מעורבת היום. ערב יום שישי, בעלי ואני חיפשנו חניה במתחם "G" הסמוך לסינמה סיטי בראשל"צ. לאחר סיבובים מרובים ראינו שלושה אנשים ההולכים לכיוון רכב חונה. לשאלתי האם יוצאים מחניה השיבו שכן, אך לא מוצאים את הרכב. הלכתי איתם רגלי מספר שורות עד שמצאנו את הרכב החונה. בשורה בה הרכב חנה עמד רכב אחר שהמתין למציאת חניה. שאל את האנשים שהלכתי איתם האם הם יוצאים אמרו שכן ואני אמרתי שאני כבר הולכת איתם לחניה. הבחור שברכב אמר שמבחינתו החניה שלו כי הוא מחכה בשורה. גם בעל הרכב שיצא מהחניה אמר לו שכבר הלכתי איתם קודם. בינתיים בעלי הגיע עם הרכב ונכנס לחניה. הבחור ברכב השני הזדהה כעורך דין תעבורתי, איים עלינו בהזמנת משטרה אם לא נפנה את החניה. טען שמדובר בדין תעבורה על המתנה לחניה, שצילם אותנו וש"עוד נשלם על כך". לאחר שכבר יצאנו מהרכב והלכנו לכיוון הסינמה סיטי ראה אותנו, ציין שמצא חניה ולא שכח גם להזכיר ש"נשלם על כך ביוקר". טענתו נשמעת הזויה ומגוחכת, אם נהיה מציאותיים אנחנו תפסנו את החניה קודם... האם בכל זאת יש משהו בדבריו? מצטערת על המלל הארוך ואודה לתשובתך.

השב
  • 19:25, 2 ביוני 2012

תקנות התעבורה מציינות שתי אפשרויות שהולכי רגל עושים דין לעצמם, ובעצם חושבים שאינם עוברים עברה:
    1. תקנה 112 - הימצאות בכביש שלא בתוקף תפקיד רשמי.
    2. תקנה 21(ב)(3) - הפרעה לתנועה/עיכוב תנועה (הולך רגל).
    מצבים אלו נכונים גם למגרשי חניה.
    שוטר יכול בהחלט לתת דו"ח במקרים כאלו, "שמירת חניה" הנו מקרה "קלאסי" למצב כזה.
    מה עו"ד יכול לעשות?
    אולי להגיש תביעה אזרחית על ביטול זמנו?!
    אולי הגשת תלונה במשטרה?!
    אני קצת מתקשה לראות הצלחה בשני המקרים.

תגובה
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

עו"ד תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

11:18, 3 ביוני 2012

שלומית שלום
    אכן, וכפי שעמית ציין, מקומו של הולך הרגל על המדרכה בלבד, ולמעט במקרים חריגים אסור לו להימצא על הכביש, וודאי שלא להפריע לתנועה.
    כל שעורך הדין יכול לעשות הוא להתלונן במשטרה ולדווח על ה'עבירה' שביצעת, אולם יש להניח שהוא לא יטרח לממש את איומיו.
    גם אם הוא אכן יתלונן, סביר שהמשטרה לא תמצא בכך עניין.
    שבוע טוב

תגובה
  • 23:42, 3 ביוני 2012

עמית ודודי, תודה על התגובה המנומקת.
    ראוי לציין שרק אחרי 20 דק' של חיפושים והיתקלויות בשמירות חניה אחרות נאלצנו להיכנע לתופעה... חבל היה לי לראות שאותו עו"ד, אם הוא כזה, משתמש בתפקידו לצורך בריונות... כהולכת רגל אינני מודעת לתקנות אלה, לכן לא ידעתי שאני עוברת עליהן..
    שוב - תודה רבה, עזרתם לי מאוד!

תגובה
  • 20:33, 25 ביולי 2012

מה ההשלכות במקרה ועורך הדין מגיש תלונה על כך במשטרה?
    דו"ח? על כמה?
    למי? הולכת הרגל או בעל הרכב?
    אודה לתשובתך.

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.