דו"ח על שימוש בסלולרי - פורום תעבורה

שאלה חדשה
  • הלה

נשלח ע"יהלה 08:49, 10 ביוני 2012

שלום, קיבלתי דו"ח על שימוש בטלפון בזמן נהיגה כשלמעשה הטלפון היה מונח בתוך התיק במושב לצידי. השוטר ראה שהוצאתי את הטלפון מהתיק ושאין שיחות יוצאות / נכנסות בשעה המדוברת. (שיחה אחרונה הסתיימה 40 דקות לפני). בנוסף, השוטר חתם במקומי בתחתית הדו"ח. האם כדאי ללכת למשפט?

השב
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

עו"ד תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

12:40, 10 ביוני 2012

הילה שלום,
    החוק אינו אוסר על דיבור בטלפון, כי אם על 'שימוש', מכל סוג, כולל סתם אחיזה.
    לפיכך, הרי שאין משמעות אם אכן דיברת בפועל או לא לצורך האיסור בחוק.
    השוטר אינו חותם בשמך, אלא מציין שסירבת לחתום.
    על כל פנים, סירובך לחתום אינו מעיד כי לא ביצעת את העבירה המיוחסת לך.
    המדיניות היום קובעת כי הגשת בקשה להישפט, שאינה מניבה זיכוי, הרי שהיא מעין בקשת סרק, וישנה נטייה להחמיר עם הנאשם. כלומר, להחמיר בענישה מעבר לעונש המקורי.
    הסיכוי שלך להשיג זיכוי נמוך, וללא הסתייעות בעו"ד-קלוש, ועל כן אמליץ לך להימנע מכך.
    בהצלחה.

תגובה
  • 13:57, 10 ביוני 2012

אני במצב דומה אבל הטלפון לא היה ביד שלי והשוטר שנסע אחרי טוען שכן. ...
    איך אפשר להוכיח שלא? מילה שלי מול מילה של השוטר.
    גם כאן עדיף לוותר? זה ממש מקומם
    תודה

תגובה
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

עו"ד תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

14:14, 10 ביוני 2012

רינת שלום,
    אכן, ללא ראיות קונקלוסיביות מצידך מדובר במילה נגד מילה, ובד"כ יעדיף בית המשפט את גרסת השוטר.
    ניתן לנהל משפט ולקיים דיון הוכחות, אולם בד"כ גרסת הנהג אינה פשוטה להוכחה וברור כי התוצאה הרצויה אינה מובטחת.
    כ"כ, ישנן פרוצדורות נוספות שניתן להשתמש בהן כדי לצמצם נזקים, אולם הדבר כרוך בעלות שאינה תמיד מוצדקת.
    במקרים מסוימים, כגון כאשר מצב הניקוד של הנהג במשרד הרישוי גבולי, וכאשר הניקוד בגין העבירה (טלפון=4 נקודות) עשוי להביא את הנהג לפסילת רישוי בת 3 חודשים, ובהם כדאי להשקיע מאמץ, בעיקר לביטול הניקוד, אף שהדבר כרוך בעלות של עו"ד.
    בהצלחה ושבוע טוב.

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.