דו"ח בגין רכב מזהם - פורום תעבורה

שאלה חדשה
  • ערן

נשלח ע"יערן 15:01, 27 בספטמבר 2012

שלום. קיבלתי דו"ח תנועה על עשן חריג שנפלט מרכבי. יצוין כי שוטר עצר אותי לאחר שנסעתי 200-300 מטר בלבד ועוד לא הספקתי להבחין בכלל בעשן (ובדיעבד מדובר היה בתקלה נקודתית ופשוטה שהחלה רק באותו יום וגם נפתרה במקום). את השוטר לא עניין מה שהיה לי להגיד, שזו תקלה שקרתה בדיוק עכשיו ושלא הספקתי לשים לב לעשן, והוא נתן לי דו"ח. בדו"ח עצמו הוא לא מילא בכלל את דברי הנהג וגם לא רשם את פרטיו של העד (פקח עירייה) שהיה איתו ברכב. ביקשתי את ביטול הדו"ח ונעניתי בשלילה. האם כדאי לי להגיע לבית משפט?

השב
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

עו"ד תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

20:19, 1 באוקטובר 2012

ערן שלום,
    העבירה בה הואשמת נכנסת בגדר 'אחריות קפידה', שמשמעותה בפשטות, שאין כל צורך להתחשב בנסיבות ביצוע העבירה, אלא רק לעצם הביצוע. כלומר- האם עברת או לא עברת את העבירה. שחור לבן. הסיבות אינן משנות מבחינת החוק, שהרי לכל אחד יש סיבה טובה, וכולם טוענים שזה קרה רק עכשיו.
    מבחינת החוק היבש, הרי שביצעת את העבירה, ולכן, לא רק שסביר שבית המשפט לא יסייע לך, אלא שאתה אף עלול למצוא עצמך משלם מעבר לקנס המקורי.
    יתכן שעדיף לשלם ולהמשיך הלאה, למעט אם מצב הניקוד שלך גבולי, שכן העבירה 'מזכה' אותך ב-6 נקודות נוספות.
    אתה מוזמן ליצור עימי קשר ואכוון אותך ללא עלות לעניין האפשרוית העומדות בפניך.
    בהצלחה.
    חג שמח ושנה טובה.
    www.traf.co.il

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.