אכיפה סלקטיבית ?? - פורום תעבורה

 • מלי נשלח ע"ימלי 00:29, 28 באוקטובר 2012

  חניתי את רכבי ברחוב צדדי בבית ינאי בשולי הכביש בחולות. כאשר חזרתי לרכב גיליתי שקיבלתי דוח בגין אסורה חניית רכב בדרך בצד שבו הוצב התמרור - תמרור 432. בדו"ח רשום על פי סעיף 5 (א) (17) כמובן שלא ראיתי את התמרור אולם חמור מזה אורחים של אנשי בית ינאי אשר חנו בסמוך אליי הציבו בחלון הרכב תו חנייה לאורח ולא קיבלו דו"ח. האם זה לא חנייה סלקטיבית ? או שאסור לכולם או שמותר ? ואם מותר רק לבעלי תו חנייה הרי שצריך להיות רשום מופורשות בתמרור - לא ?

  השב
 • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

  עורך דין תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

  01:19, 28 באוקטובר 2012

  שבוע טוב מלי,
  אכן, תמרור 432 אוסר חניה בצד בו הוא מוצב, בין אם ראית אותו ובין אם לאו.
  התמרור, כמו גם החוק- תקף לכולם, למעט אם נכתב אחרת, במפורש, בד"כ בתמרור 439 המוצמד לתמרור 432.
  אם לא פורט למי ומתי מותר, הרי שאסור לכולם, ומדובר באכיפה סלקטיבית אסורה.
  יתכן וישנו הסדר מקומי עם הרשות, ואולי הוא אף העוגן בחוקי העזר העירוניים של המקום, אולם אם כך הדבר, הרי שיש לציין זאת כאמור בתמרור הסבר.
  באפשרותך לפנות לרשות בטענה לאכיפה סלקטיבית, ואם לא תבואי על סיפוקך, הרי שבאפשרותך כמובן לפנות לבית המשפט, היה ותחליטי שהעניין מצדיק זאת.
  בהצלחה.
  עורך דין תעבורה דודי דויטש
  dudi@traf.co.il

  תגובה
 • מלי

  11:01, 28 באוקטובר 2012

  האם זה האישום המקביל לתמרור 433 - סעיף 5 (א)
  (17) ? והאם גובה הקנס אכן אמור להיות 250 ש"ח ? יש לי צילום של מספר רכבים עם תו חנייה לאורח שלא קיבלו דו"ח. כיצד אפשר לבדוק את חוק העזר העירוני ? תודה על העזרה, אני פשוט מרגישה שנעשה לי עוול

  תגובה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.