נהיגה מונעת - פורום תעבורה

 • אמיר נשלח ע"יאמיר 11:23, 10 בנובמבר 2012

  את הרישיון נהיגה שלי עשיתי לפני קצת פחות מארבע שנים, לפני שסיימתי השנתיים של "נהג חדש" ביצעתי עבירת מהירות (14 קמ"ש יותר מהמותר), ושלחו לי ממשרד הרישוי מכתב שעלי לעשות מבחן עיוני כדי לחדש את הרישיון. עשיתי את המבחן וחידשו לי את הרישיון עם עוד שנתיים כנהג חדש, והיום מבקשים שאעשה קורס נהיגה מונעת למרות שלא צברתי 12 נקודות, האם זה תקין? בנוסף לזה, אני כרגע שוהה בחו"ל לתקופה ארוכה, ונציגי השירות במשרד הרישוי לא טורחים לתת תשובה ברורה למה עלי לעשות כדי לדחות את בקורס, האם זה בכלל אפשרי לדחות? ותודה מראש

  השב
 • עמית

  19:12, 10 בנובמבר 2012

  קורס נהיגה נכונה(מונעת) או קורס רענון נהיגה?
  קורס נהיגה נכונה הנו לנהג שצבר מינימום נק' חובה.
  קורס רענון נהיגה הנו לנהג אשר בקרוב יסתימו 5 שנות ותק נהיגה ראשונות. כל נהג חיב לעבור קורס זה בכדי שמשרד הרישוי יוכל לחדש את רשיונו.
  במכתב על קורס נהיגה נכונה מצוין מס' העברות והניקוד המתלווה לכ"א.

  תגובה
 • אמיר

  02:09, 11 בנובמבר 2012

  סליחה טעות שלי, זימון לקורס רענון, שזה אמור להיות "קורס נהיגה מיועד לנהגים שבאותה שנה מלאו 5 שנים מיום שקיבלו לראשונה את רישיון הנהיגה" (לפי עמל), אבל עדיין לא מלאו לי ארבע שנים, וחוץ מזה, כרגע אין ביכולתי לעשות את הקורס בגלל שהייה בחו"ל, אז מה כדאי לעשות.
  ותודה עמית על התשובה.

  תגובה
 • עמית

  15:49, 11 בנובמבר 2012

  את הקורס יש לבצע לפני תום ה-5 שנים, בכדי שביום פקודה תוכל לחדש את ר.נ. שלך.
  יש לך שנה שלמה למלא את חובתך, אך אל תמהמה שמא יגיע הקץ ומשרד הרישוי לא יחדש את רשיונך.

  תגובה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.