• תעבורה ביטול תיק

נשלח ע"יתעבורה ביטול תיק 22:09, 20 בדצמבר 2012

פתחתי תציק בגין קניס שקבלתי. מכיון שהדיון נקבע בבימש באר שבע ואני גר בצפת. אני מעונין לסגור את התיק ולשלם את הקנס. עדיך לי משאר לנסוע למרחקים אלו. האם ניתן לסגור תיק שפתחתי? האם כרוך בעלות? כיצד לבצע זאת? תודה

השב
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

עורך דין תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

14:51, 22 בדצמבר 2012

ראול שלום,
    משביקשת להשפט, הרי שנפתח תיק בבית המשפט, ובמקרה שלך, רק שופט הדן בתיק יכול להביא לסגירתו.
    בכדי להמנע מהופעה לדיון, באפשרותך לפנות לבית המשפט בבקשה להשפט שלא בפניך (שפיטה בהיעדר)
    באמצעות טופב הנמצא בגב הודעת תשלום הקנס שקיבלת.
    כ"כ תוכל לפרט שלל נסיבות להקלה בעונש ולבקש מבית המשפט להתחשב בהם בעת גירת הדין.
    עליך לדעת, כי המנעותך מלהתייצב לדיון אינה פועלת לטובתך, שכן התובע בדיון יטען על פי רוב להחמרה בענישה, והיעדרותך מלטעון

לטובתך עשוי להטות את הכף לכוון דרישת התביעה.
    כמובן שלמהות העבירה וכן לעברך התעבורתי משקל מכריע בשלב דיוני זה.
    אם העבירה קלה, וכן עברך התעבורתי תקין, הרי שאין צורך לחשוש, אולם אם העבירה חמורה וכן אם עברך התעבורתי עשיר, הרי שלא

מומלץ להפקיר את הזירה לידי התביעה, ובכדי לצמצם את הנזק ככל הניתן, הרי שחובה עליך להופיע לדיון.
    אפשרות נוספת היא לשלם את הקנס, ולאחר מכן לפנות לבית המשפט בכתב בצירוף העתק התשלום ולבקש לסגור את התיק לאור

התשלום. שופטים רבים יפעלו באופן פרקטי וימצאו את הדרך לסיום התיק באופן פורמלי מבלי להכנס לעובי הקורה.
    בהצלחה ושבוע טוב.
    עורך דין תעבורה דודי דויטש
    www.traf.co.il

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.