• יעל

נשלח ע"ייעל 09:28, 7 בינואר 2013

שלום, יש לי פזו' שנת 2001. לפני, שבוע העברתי אותו טסט. הטסטר אמר לי שעלי להחליף את משולש ימין. הלכתי למוסך מורשה, החלפתי את משלוש ימין ועל הדרך ביקשתי מהמוסכניק שיבדוק את הברקסים (כי הרגשתי שכשאני לוחצת על הברקס הדוושה רועדת). המוסכניק בדק ואמר שאין בעיה בטיחותית עם הברקסים ושזה רק טיפול קוסמטי. מכיוון שלא רציתי לשלם כל כך הרבה באותו הטיפול אמרתי שאם זה רק טיפול קוסמטי אני אטפל בבעיה בפעם אחרת. חזרתי למשרד הרישוי והרכב עבר את הטס. אתמול, נסעתי בכביש מהיר ופתאום הברקסים הפסיקו לעבוד, למזלי עצרתי בצד עם האמברקס וגררתי את הרכב למוסך אחר קרוב. שילמתי הרבה כסף על החלפת הברקסים והפסדתי יום עבודה. האם אני יכולה לטבוע ולקבל החזר כספי? ואם כן, את מי אני טובעת? את משרד הרישוי, שהעביר את הרכב טסט ולא עלה על הטקלה, או את המוסכניק שאמר לי שהברקסים בסדר?

השב
  • 05:23, 8 בינואר 2013

לדעתי אין כל קשר בין המקרים:
    1. במבחן השנתי אין חובת בדיקת עובי רפידות(לא תמיד ניתן לראות זאת מבלי לפרק גלגלים), וביום המבחן(ככל הנראה) גם לא היתה נזילה מהבלמים.
    2. כנגשת אל המוסך בפעם הראשונה, התלוננת על תקלה ספציפית(רעידה בעת בלימה). תקלה זו מעידה על עיוות בצלחות הבילום הקד'(ב-99%) או בתוף הבילום האח'(1%). תקלה מעין זו אינה מהווה כשל מיידי ואינה מסכנת חיים. ניתן "לחיות" איתה גם אלפי ק"מ והיא אינה במקור לאיבוד הבלמים.

מה בדיוק הוחלף בתיקון ומה היה אבחון התקלה?

*גילוי נאות - הנני בוחן במכון רישוי.

תגובה
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

עורך דין תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

12:07, 8 בינואר 2013

יעל שלום,
    במישור הפרקטי, לא בטוח שיש לך את מי לתבוע, ולא בטוח שכדאי להכנס לזה.
    הנזק שלך לכאורה הוא יום עבודה ועלות גרר.
    עם כל כאב הלב שבדבר, לא ברור אם תצליחי להוכיח קשר סיבתי בין המוסך או המכון לבין האירוע.
    יתכן מאד שבעת הבדיקה לא היה ניתן לראות את הכשל שעלה ביום האירוע, או שהוא בכלל לא היה קיים אלא התפתח לאחר מכן.
    לפיכך, לא ברור מה תהיה התרשמות בית המשפט, אם בכלל יפסקו לך פיצוי, וגם אם כן, האם יכסה אפילו את הוצאות ניהול ההליך המשפטי (אגרות, ימי עבודה ועוד...).
    אמליץ לך לשקול את הנושא בכובד ראש טרם שתגישי תביעה.
    בהצלחה.
    www.traf.co.il

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.