החזקת נייד בזמן נהיגה. - פורום תעבורה

שאלה חדשה
  • יצחק פלאי

נשלח ע"ייצחק פלאי 08:14, 18 בפברואר 2013

שלום!העם החזקת נייד בזמן נהיגה ללא שימוש בו מצדיק לקבל דו''ח.יש לי פלט שיכות שמוחיך שלא הישתמשתי בו נוסף לזה יש לי ברכב נייד קבוע עם דיבורית בזמן נסיע רק בו אני משתמש.השאלה היא עם זה מצדיק דו'ח של 1000 ש'

השב
  • 10:45, 18 בפברואר 2013

יצחק שלום,

הדוח הוא על שימוש בזמן שהרכב היה בתנועה ולכן גם החזקת המכשיר מהווה שימוש ולא יעזור פלט שיחות ישנו פסק דין מהחודש האחרון של נהג ששם את המכשיר בין רגליו והורשע בשימוש (השופט טען שאם היה בולם הטלפון יכל להפריע לבלימה לדוגמה)אין לך סיכוי בבית משפט לזכות אולי לנסות להמיר באזהרה למרות שגם פה הסיכוי נמוך

תגובה
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

עו"ד תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

10:09, 20 בפברואר 2013

יצחק שלום,
    החוק אוסר שימוש בטלפון נייד, לכל מטרה, ולא רק לדיבור.
    מכאן שגם עצם ההחזקה ביד מהווה עבירה.
    פלט שיחות עשוי להוכיח שלא שוחחת בטלפון, אולם אין בכוחו להוכיח שלא השתמשת במכשיר לכל מטרה אחרת, כגון קריאת מסרון או קריאת השעה בשעון
    - כולם בגדר עבירה.
    המצאותו של טלפון קבוע ברכב אינה מוכיחה שלא השתמשת במכשיר הנייד, לכל מטרה שהיא כאמור.
    על השאלה 'האם העבירה מצדיקה קנס בסך 1,000 ש"ח' איני יכול להשיב. זהו החוק, גם אם הוא לא מוצדק.
    בהצלחה.

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.