קנס על חציית צומת באור אדום - פורום תעבורה

שאלה חדשה
    נשלח ע"יגיל 13:24, 4 במרץ 2013

קיבלתי קנס על חציית צומת באור אדום. אני נכנסתי לצומת בצהוב וסיימתי באדום. השוטר שעצר אותי לא היה מאחורי אלא הגיע מצד שמאל וטען שלפי זה שהיה לו ירוק שאני עוד הייתי בצומת הוא מסיק שנכנסתי לצומת באור אדום. הודיתי בכניסה בצהוב והוא אמר לי שאני יכול ללכת למשפט. האם כדאי ללכת למשפט על כך?

השב
  • 13:48, 4 במרץ 2013

חבל שהודאת על כניסה כשמופע האור הצהוב ברמזור.
    הודיה זו נרשמה בדברי הנהג והנה משמשת ראשית הודיה בדבר עברה(גם בצהוב אסור להכנס לצמת).
    מופע אור ירוק אצל נהג אחר אינו מקים חובת מופע אדום בצד אחר(חובה לבדוק סנכרון רמזורים).
    יש לבדוק את הדו"ח והרום בו ע"מ לחוו"ד בדבר כדאיות משפט(ע"פ דבריך, ובמידה והם נרשמו בדו"ח, איני רואה טעם בזאת).

תגובה
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

עו"ד תעבורה דודי דויטש ,מנהל הפורום

15:15, 5 במרץ 2013

גיל שלום,
    חשוב ללמוד את כל חומר התיק, ובעיקר את סעיפי האישום.
    האם האשים אותך בחציית צומת באור אדום, או שמא בכניסה לצומת לא פנוי?
    את הראשון קשה יותר להוכיח כאשר השוטר בא מכוון שונה ולא ראה את הרמזור האדום בכוון נסיעתו.
    בעבירה השני הניתן להאשים כל אחד התקוע בתוך צומת, מבלי קשר לכוון ממנו בא.
    בהצלחה.

תגובה
  • 15:38, 5 במרץ 2013

תודה על התשובה, ציטוט מהדוח: "לא ציית לאור אדום שהיה ברמזור בכיוון נסיעתך, בכך שלא עצר את את רכבך לפני מעבר חציה סמוך לרמזור הקרוב ונכנסת לצומת בניגוד לרמזור האדום"
    כאמור, לא נכנסתי לצומת באור אדום והשוטר היה ברכב שעמד ברחוב מצד שמאל ולא יכול היה לראות את הרמזור בזמן הכניסה שלי לצומת.

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.