מצלמת מהירות - פורום תעבורה

שאלה חדשה
  • רפאל

נשלח ע"ירפאל 16:13, 26 באפריל 2013

שלום רב , צולמתיי במצלמת מהירות בכביש 4 , הקנס הגיע לאחר שנה או יותר עם רבית פיגורים , ערערתי על הפיגורים וקיבלתי זיכוי ,העבירה גם חייבה אותי בנקודות וקורס נהיגה מונעת אותה עברתי, במקביל בקשתי את צילום הרכב , בצילום ישנם שני כלי רכב , אחד שלי ונוסף , שאלותי : האם דוח שמגיע לאחר שנה תקף ? כיצד נקבע שהרכב שלי נסע במהירות ולא האחר שמצולם ? תודה ,

השב
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

עורך דין תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

18:12, 26 באפריל 2013

שלום רפאל,
    לעניין התיישנות דו"ח מצלמה;
    על המשטרה לשלוח את הדוח לבעל הרכב, בדואר רשום ולפי הכתובת הרשומה במשרד הרישוי, בתוך ארבעה חודשים מיום ביצוע העבירה לכאורה (או בתוך שישה חודשים כאשר מדובר ברכב חדש או ברכב מסוג שקבע שר התחבורה באישור ועדת הכלכלה של הכנסת).
    במקרה שבעל הרכב הגיש בקשה להסבת הדוח על שם נהג אחר (אשר נהג ברכב בעת ביצוע העבירה) - לרשות המשטרה עומדים 8 חודשים נוספים למסירת הדוח לנהג בפועל, ובסה"כ שנה ממועד ביצוע העבירה.
    עיכוב במסירת ההודעה כאמור מקשה על הנהג להתגונן, שכן לאחר תקופה ממושכת יקשה עליו לשחזר את האירועים ולזכור מי בדיוק נהג ברכב.
    אם הדוח הגיע לידך לאחר המועדים כנ"ל, פנה למשטרה בבקשה לביטול הדוח עקב התישנותו.
    לעניין הרכב האחר המופיע בתצלום;
    ברשות המשטרה שבלונה הקובעת ע"פ פרמטרים מסוימים מיהו הרכב בתמונה אשר עליו התמקדה המצלמה, ואשר עליו מתבססים הנתונים.
    אם שי בך ספק לעניין אמינות הדוח, יש באפשרותך לפנות לעורך דין המתמחה בתחום לצורך בדיקתו.
    בהצלחה

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.