תקינות בדיקה - פורום תעבורה

שאלה חדשה
  • נמרוד

נשלח ע"ינמרוד 23:45, 1 בספטמבר 2013

נתפסתי נוהג בשכרות עם 455מג בבדיקץ הינשוף. שאלתי היא כזאת:ביצעתי נשיפה ראשונה והמכשיר לא פלט תוצאה אז אמרו לי לחכות קצת ונעשה עוד נסיון.בזמן הזה השתמשו באותו מכשיר לבדיקת נהג אחד אחר לפחות(אולי שניים) ורק לאחר שסיימו איתם קראו לי וכאמור הבדיקה השניה העלתה תוצאה של 455 מג .האם תקין לבצע ככה את בדיקת הינשוף? בנוסף,השוטר שהיה איתי לאורך התהליך שאל בשלב מסויים שוטר אחר את שעת העיכוב או שעת הבדיקה(לא הבנתי בדיוק) ורשם אותה באחד הטפסים בדיעבד.הדו שיח התנהל בערך כך: שוטר1: X , באיזה שעה זה היה? שוטר 2: מממ שוטר 1: 5:10 ? נכון ? כן כן ... האם התיאור מעלה בעיה ברישום הדוח? בנוסף,בהעתק הדוח על ביצוע בדיקת הינשוף כתב השוטר שלא נכח איש עם הנבדל בעוד שבפועל חבר שלי היה איתי.האם יש אי תקינות גם בזה שעשויה לעזור לי בבית המשפט ? תודה רבה :)

השב
  • 15:23, 2 בספטמבר 2013

הגיע הזמן שעם נוהגים לא שותים !!!!!! ואז לא צריך לחפש תירוצים רק כדי לנסות לבטל את הדו"ח !!!!!!!!

תגובה
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

עו"ד תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

17:34, 3 בספטמבר 2013

נמרוד שלום,
    עבירת השכרות הינה עבירה מהחמורות בדיני התעבורה, ועונש הפסילה הקבוע בחוק הוא שנתיים (מינימום).
    לאור האישום החמור אמליץ לך להיוועץ בעורך דין, מומלץ בחום עורך דין מתחום התעבורה.
    באשר לנסיבות שפירטת לעיל, ייתכן ואכן השוטרים שביצעו לך את בדיקת הנשיפה לא פעלו נכון ועל פי הנהלים, לכן יש לבחון את חומר הראיות בתיק בקפידה. אם אכן השוטרים כשלו בעבודתם ויהא ניתן להוכיח כי הבדיקה אינה כבילה, אזי יש לנהל את התיק ולשאוף לזיכוי.
    עם זאת, על מנת לזכותך בתיק מסוג זה יש להוכיח שהבדיקה אינה כבילה ושהשוטרים בשטח חרגו מהנהלים.
    לאחר בחינת חומר הראיות בתיק, עורך דין מנוסה יוכל להעריך את סיכוייך בתיק.

צור עמי קשר, אכוון אותך ללא עלות.
    חג שמח ושנה טובה

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.