האם לבקש להשפט? - פורום תעבורה

שאלה חדשה
  • לאון

    נשלח ע"ילאון 19:49, 10 בספטמבר 2013

    האירוע התרחש ביציא מחניון לכביש ראשי בעל שני נתיבים באותו כיוון עם הפרדה מוחלטת בין כיווני נסיעה. ניידת משטרה עצרה מספר מכוניות וכך השיירה חסמה כל הנתיב הימני עד היציאה מהחניון. משום שהרכב לפניי נעצר בתוך השיירה נאלצתי לבצע עקיפה משמאל בצומת. קיבלתי דו"ח עבירה על סעיף 47-(4), סמל 6250 עם 6 נק' ו500 ש"ח קנס. בעצם הפקח אצמו יצר חסימה של נתיב ימני ולא הייתה ברירה אלא לעקוף בנתיב השמאלי בצומת. בנוסף ראיתי שהחוק קובע בסעיף עבירה 6250 :לא תהווה עבירה: 1) עקיפה שמבוצעת בכביש שיש בו 2 נתיבים או יותר באותו כוון נסיעה. האם כדאי לבקש להשפט?

    השב
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

    עו"ד תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

    12:29, 11 בספטמבר 2013

    לאון שלום רב,
    עפ"י סמל הסעיף שציינת אתה מואשם בעבירה בניגוד לתקנה 47 ה4 - עקיפה/ סטיה לעקיפה בצומת.
    ייתכן וניידת המשטרה אכן יצרה את החסימה בנתיב, אולם היה עליך להמתין עד שהצומת יתפנה.
    עם זאת, ייתכן וישנם ליקויים נוספים בדו"ח אשר יכולים להביא להקלה, הן בנקודות והן ברכיב הקנס.
    צור עמי קשר ואכוון אותך ללא עלות.
    בהצלחה

    תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.