דו"ח על מעבר חציה - פורום תעבורה

שאלה חדשה
  • נוי

נשלח ע"ינוי 20:50, 5 במרץ 2014

שלום, אני נהגת כ-5 שנים בלי עבירות קודמות. קיבלתי דו"ח שנטען בו שלא נתתי להולך רגל להשלים את המעבר בבטחה. אני לא מסכימה עם הטענה כי אני ראיתי את הולך הרגל ועצרתי כדי לאפשר לו לחצות. בנסיבות שהשוטרת כתבה בדו"ח יש טעות בכיוון שהגעתי למעבר וכן טענה שעקפתי את הולך הרגל דבר שלא ביצעתי. מהן הדרכים לביטול הדו"ח? והאם זה רק דרך בקשה להישפט?

השב
  • 11:04, 6 במרץ 2014

הסיכוי שהמשטרה תבטל את הדו"ח עקב הצהרתך בדבר אי נכונות עדות השוטרת שואף לאפס.
    בביהמ"ש דברים יתקבלו או יפלו על: 1. אמינות 2. דברים שנכתבו בנסיבות ע"ג הדו"ח(הן דברי השוטרת והן תגובת הנהג).
    רצוי שתעלי לפה את הרשום בנסיבות המקרה, כדי שנוכל לחוות דעה לגבם.

תגובה
  • 12:44, 6 במרץ 2014

תודה רבה על העזרה.
    והנה הנסיבות כפי שנכתבו ע"י השוטרת:
    "בהיותי עומדת סטטי בצומת הרחובות הנ"ל הבחנתי ברכב הנ"ל אשר מגיע מרח' הגפן ופונה שמאלה לרח' הזית כאשר במעבר חציה יש אדם מבוגר אשר חוצה את הכביש. הרכב הנ"ל פשוט עקף אותו בחלקו האחורי של ההולך הרגל דבר שסיכן את ההולך הרגל (מכיוון שהולך רגל בקושי שהלך) הרכב לא נתן זכות קדימה להולך רגל להמשיך את הליכתו בבטחה. קשר עין רציף הוסברה העבירה."

דברי הנהגת: "אני ראיתי אותו ואני עצרתי"

אציין שוב שאני הגעתי לרח' הזית מהכיוון השני כך שפניתי אליו ימינה ולא שמאלה כפי שכתוב בדו"ח.
    וכן כשהגעתי עצרתי ורק אז הולך הרגל התחיל בחציה.

תגובה
  • 14:38, 6 במרץ 2014

עניין הרחובות הנו מינורי במהותו מאחר ואין חולק כי השוטרת עצרה את רכבך ואת היית הנהגת.
    בביהמ"ש עניין הרחובות הופך משמעותי יותר עם הטלת ספק קל לזיהוי מבצע העברה ושמירת קשר העין.
    פה יכנס נושא האמינות(בעיני השופט) אשר בינך לבין השוטרת והמשקל אשר יתן השופט לכל אחת מהעדויות.

תגובה
  • 14:51, 6 במרץ 2014

אוקיי אני מודה לך מאוד.
    שאלה נוספת ומקווה שאחרונה: האם יש לי סיכוי להצליח ? היות ואני חושבת וזה לצערי, שבביה"מש יטו להאמין לשוטרת

תגובה
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

עו"ד תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

17:47, 6 במרץ 2014

נוי שלום,
    קראתי בעיון את פניותיך.
    מקריאת הנסיבות יש סיכוי להצליח במשפט.
    עם זאת מדובר בגרסה שלך אל מול זו של השוטרת, ויהא עלייך לנסות להוכיח אחרת (באמצעות עדים שהיו במקום ו/או לנסות ולערער את אמינות השוטרת וכן בעזרת הליקויים המופיעים בדו"ח.
    אדגיש כי במקרה כזה עדיף להגיש בקשה להישפט, אולם בניהול לא נכון של ההליך, את עלולה למצוא עצמך עם עונש חמור יותר.
    צרי עמי קשר ואכוון אותך ללא עלות

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.