זימון לבית דין לעבורה על דוח מהירות ברכב חברה - פורום תעבורה

שאלה חדשה
  • שי

נשלח ע"ישי 11:37, 22 במאי 2014

שלום, קיבלתי זימון לבית משפט על עבריה שהתרחשה בסוף 2012 ע"י רכב חברה וככל הנראה אני נהגתי. מדובר על מהירות מופרזת, נתפסתי על 134 בכביש של 100 קמ"ש. מה עלי לעשות? לגשת להשפט? לשלם את הדוח ולקבל את הנקודות? האם בבית משפט אני יכול לבקש שזמן הצבירה של הנקודות יחשב מרגע העבירה? או שהן נכנסות לתוקף רק בסוף הדיון? חייב להוסיף שאני בעל עבר נקי מעברות ותאונות וכו.

השב
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

עו"ד תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

17:16, 22 במאי 2014

שי שלום,
    לשאלתך, ניקוד בעבירת תעבורה הוא מיום ביצוע העבירה.
    בהנחה שלא צברת ניקוד בגין עבירות קודמות, הנקודות ימחקו לאחר שנתיים מיום ביצוע העבירה.
    בנוסף, אני מניח שאם הדו"ח הוסב על שמך, בידי החברה מסמך המעיד שבתאריך ביצוע העבירה הרכב היה ברשותך ובחזקתך.
    אם בידך להוכיח אחרת, אמליץ להגיש בקשה להישפט ו/או לשלוח בקשה למפנ"א להסבת הדו"ח על שם הנהג בפועל (אגב, יש באפשרותך לפנות למפנ"א ולבקש מהם העתק מהמסמך אשר נשלח אליהם לצורך הסבת הדו"ח על שמך).
    מדבריך, אני למד כי עברך נקי, ולא נצברו לחובתך נקודות נוספות. לפיכך תשלום הדו"ח יגרום לרישום 8 נקודות, אשר ימחקו בסוף שנת 2014. אשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה נוספת.
    בהצלחה

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.