דוח על אי מתן זכות קדימה להולכי רגל - פורום תעבורה

שאלה חדשה
  • ז'וז'ו

נשלח ע"יז'וז'ו 19:03, 22 במאי 2014

הי, שוטרת על קטנוע החליטה להעניש אותי על שלטענתה לא אפשרתי להולכי רגל לחצות בביטחון. מדובר בפניות ימינה, הנפוצות בתל אביב, בהן גם להולכי הרגל יש אור ירוק וגם לרכבים הפונים ימינה בו זמנית, ועל הרכבים לתת זכות קדימה להולכי הרגל במעבר החציה. השוטרת התעלמה מטענתי כי הולכי הרגל שכבר חצו, סיימו את החציה, ואלה שבאים מצד התחלת החציה עדין לא התחילו את החציה. התעלמה מטענתי זו ובנוסף רשמה בדוח שהולכי הרגל הגיעו לפס הרביעי במעבר החציה מתוך תשעה פסים. כשבמציאות בזמן הפניה הולכת הרגל הקרוב ביותר התהלכה עוד בחצי הראשון באי התנועה שלפני מעבר החציה. כך היה מנקודת מבטי והשוטרת טוענת אחרת. אני לא רוצה לטעון שהיא משקרת, אבל אפשרי שדמיינה את הסיטואציה כפי שבני אדם ידועים בשמיעה סלקטיבית הרי שגם ראייה סלקטיבית היא מקרה אפשרי. ברכב נסעתי בליווי אשתי ותינוק. לא היו עדים נוספים מלבדם. השוטרת עמדה בתפקיד לבדה וטוענת שהיא ראתה את המקרה כפי שתואר בעיניה. אין ולא היו לי עבירות תנועה מעולם (10 שנים על הכביש) האם יש סיכוי סביר להשיג צדק בבקשה להישפט במקרה שכזה ? האם לא קיימת חובת הוכחה על התביעה? מה משקל העדים במשפט עבירות מסוג זה? האם שופט עתיד להעדיף את עמדת השוטרת למרות ששני עדים מחזיקים בעמדה שונה ?

השב
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

עו"ד תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

15:55, 6 ביוני 2014

ז'וז'ו שלום,
    אם הינך סבור כי לא ביצעת כל עבירה, אכן יש בידך להגיש בקשה להישפט.
    אולם חשוב לדעת כי הפסיקה קובעת כי משבחר אדם להגיש בקשה להישפט, הזכות של תשלום הקנס המקורי, אינה קיימת עוד.
    כלומר, על מנת שתזוכה דין, עליך להעלות ספק סביר, אך לשם כך יהא עליך להצטייד בהוכחות וראיות להוכחת חפותך ו/או לצורך העלת ספק כאמור.
    כמו כן, יהא עליך לבחון את נסבות הדו"ח ולמצוא ליקוים וסתירות בגרסת השוטרת.
    ניהול הליך משפט, אינו הליך פשוט וקל. לכן אמליץ לך להיוועץ בעורך דין.
    בהצלחה

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.