חנייה מול השער - פורום תעבורה

שאלה חדשה
  • ליאת הררי

נשלח ע"יליאת הררי 07:03, 12 ביוני 2014

שלום רב, יש לי שאלה, אנחנו גרים ברחוב הולנדי בבתים דו משפחתיים אשר לכל שכן יש חניה מוסדרת משלו. ברחוב ישנם גם כמה מקומות חניה שמותר להחנות בהן אך השכן שלי מחנה את רכבו מול השער שלו, כלומר במקום להכנס למקום החניה שלו המוסדר הוא חוסם אותו עם רכבו, הדבר מפריע לי להכנס לחנייה שלי המוסדרת וכל פעם שאני יוצאת או נכנסת עם הרכב אני כמעט פוגעת ברכבו, כמה מטרים ליד השער שלו ישנה חנייה מוסדרת, ביקשתי ממנו כמה פעמים לחנות בחנייה המוסדרת או להכנס לחנייה בביתו בטענה כי הדבר מפריע את יציאתי וכניסתי עם הרכב אך הוא בוחר להתעלם, רציתי לדעת מה אומר החוק ולמי אני יכולה לפנות בעניין כדי להסדיר את הנושא. תודה ליאת

השב
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

עו"ד תעבורה דודי דויטש,מנהל הפורום

20:21, 12 ביוני 2014

שלום ליאת,
    עקרונית, מדברייך עולה כי המקום בו הוא חונה אינו מקום חניה מוסדר, ולפיכך, אם החניה בו מפריעה לתנועה הרי שהיא אסורה.
    מומלץ לנסות לשוחח עימו שוב, ובאין ברירה להוסיף כי החניה מפריעה לתנועה ומנוגדת לחוק.
    בשלב זה מומלץ מאד להוסיף גם פניה בכתב, לשלוח בדואר רשום, עם אישור מסירה, ולשמור את כל הניירת.
    כ"כ כדאי לצלם את הרכב מס' פעמים ובמועדים שונים.
    אם לא יעזור- מומלץ לשלוח מכתב נוסף באותה הדרך, וכל זאת כדי שיהיו בידייך ראיות שמיצית את כל האפשרויות טרם שפנית הלאה, ובמיוחד כאשר מדובר בשכן, ובמיוחד למקרה בו תהיה לו טענה שפגעת ברכבו.
    באין ברירה וכמוצא אחרון, תוכלי לפנות לרשות המקומית בבקשה לטפל בנושא. הציגי את המסמכים והתמונות וקווי להתייחסות ראויה.
    בהצלחה.

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.