המרה של זימון לבית משפט לאזהרה - פורום תעבורה

שאלה חדשה
  • ברוך

נשלח ע"יברוך 14:20, 30 ביוני 2014

שלום דודי, לאחרונה עצר אותי שוטר על נהיגה במהירות מופרזת של 130 בכביש של 90. זאת העבירה הראשונה שלי מאז שיש לי רישיון, שזה יוצא 10 שנים. נתנו לי תאריך למשפט 30.9.14 כשאר הגעתי ביום א לקחת את הרישיון, השוטר החזיר לי אותו בלי בעיות ואמר לי שאם אני הולך למשפט יש סיכוי סביר שהשופט יתחשב בי משום שהעבר שלי נקי. השאלה שלי היא כזו, האם יש אמת בזה השופט יתחשב? האם אני יכול כבר עכשיו לבטל את המשפט ולהמיר את זה לדוח או אזהרה? האם במקרה שלי כדי לקחת עורך דין? תודה רבה, ברוך.

השב
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

מנהל הפורום,מנהל הפורום

14:44, 2 ביולי 2014

ברוך שלום,
    הגם שהשוטר החליט להשיב לך את הרשיון לאור עברך הנקי, אין לכך כל קשר להתנהלות המשפטית.
    המהירות המופרזת שלך גבולית ביחס לזימון לדין, ואם עברך אכן נקי, יש סבירות שהתביעה תסכים להסתפק בענישה שאינה כוללת פסילת רשיון בפועל, אלא רק פסילה על תנאי וקנס כספי.
    זימון לדין אינו ניתן להמרה באזהרה, ועלייך להתייצב לדיון. כ"כ תוכל להודות מראש ובכתב במקום להתייצב (ראה בגב ההזמנה לדין שקיבלת), אולם בכך אתה מסתכן שענישה מבלי שתוכל לטעון להגנתך.
    אם התביעה אכן תסתפק בתנאי וקנס, הרי שאין חובה להיעזר בעו"ד, אשר שירותיו כרוכים בתשלום.
    בהצלחה

תגובה
  • 15:50, 16 ביולי 2014

דודי, לאחרונה קיבלתי את אותו דוח, 6555, על 141 במקום 90,

אני בודק את מצב הנקודות שלי שאמור להישלח אליי תוך שבועיים , ועדיין לא קיבלתי זימון לבית דין שאמור להישלח בקרוב.

כיוון שהרכב הוא העבודה שלי אני סוכן נוסע, מאוד חשוב לי שבשום מקרה לא תהיה שלילה בפועל.

האם כדאי ללכת לעו"ד? או לייצג את עצמי, והאם ניתן להגיע למדור תביעות בפתח תקווה טרם המשפט ולנסות לסגור איתם על קנס ועל תנאי?

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.