עצירה באדום צהוב - פורום תעבורה

שאלה חדשה
  • דודי

נשלח ע"ידודי 10:36, 30 בספטמבר 2014

שלום רב, לפני כחודש עצרתי את הרכב למספר דקות בשל התחממות הרכב באיזור תחנת אוטובוס (אדום צהוב), היום הגיע לי קנס בשל עצירה בתחנת אוטובוס. משיחה שלי עם נציג מהעירייה נאמר לי שאני יכול להגיש בקשה לביטול אם כי הם כבר לא מבטלים כמעט אף קנס בשל ריבוי הפניות. רציתי לדעת אם יש איזה חוק שמגבה אותי פה ומאפשר לי לעצור את הרכב באדום צהוב בשל תקלה ברכב. יש לי אישור מהמוסך בו הוא רשם שבאותו היום הגעתי אליו בשל בעיית חום מנוע. שכן ללא הצגת אסמכתא שאראה להם שאני מכיר שקיימת בחוק אני מאמין שיתעלמו מבקשתי מיד. תודה רבה.

השב
  • 15:38, 30 בספטמבר 2014

תמרור 511(אדום-צהוב) תקף רק אם מצורף אליו במקביל תמרור 505-509(תחנת אוטובוס/מונית). האם היה מצורף אחד מהתמרורים הללו?
    אם מצורף, אזי בתחום זה חל איסור עצירה למעט אלו המצוינים בתמרור.
    עצירה עקב תקלה: האם הופעלו אורות מצוקה? האם הוצב משולש אזהרה?
    איני מאמין כי יבטלו את הקנס, כי עמידה בתחום התחנה מהווה הפרעה לרכב ציבורי.

תגובה
  • 12:18, 9 בדצמבר 2015

השאלה היא כזו ואחדד את הנקודה ואת התשובה . רשם האדון דודי שעצר בתחנת אוטובוס (אדום צהוב) . הוא לא ציין אם הרכב חנה והנהג היה בחוץ או שהוא היה בתוך הרכב והחשוב ביותר לדעת האם הדוח שניתן לו היה בדואר , או מה ? האם פקח נתן את הדוח ? האם לעיריה מותר לתת דוחות מסוג שכזה ? אחדד את השאלה , האם פקח עיריה יכול לתת לרכב מונע שעצר בתחנת אוטובוס בשל תקלה או כל סיבה , והיהי בתוך הרכב איזשהו דוח ? שהרי מדובר בעברית תנועה ולא חניה .

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.