חציית אור אדום - פורום תעבורה

שאלה חדשה
  • חזי

נשלח ע"יחזי 17:28, 5 בנובמבר 2014

יש לי רשיון משנת 2002, הייתה לי שלילה מנהלתית ולאחר מכן לעוד חודש על מהירות ב2004 וב2007 נלקח ממני הרשיון לשנתיים שלילה לאחר שנתפסתי נוהג בשכרות. ב2009 החזרתי את הרשיון אחרי שעברתי מבחנים במשרד הבריאות ומאז ועד לפני שבועיים לא הייתה לי עבירת תנועה אחת. לפני כשבועיים מצלמה בעיר צילמה אותי עובר צומת באור אדום, אני זוכר את הרגע הזה ובאמת זה היה בדיוק כשהאור הכתום התחלף לאדום. זאת צומת די מרכזית בבת ים והיום בדקתי את הצומת ושמתי לב שאין שם ירוק מהבהב אפילו ברמזור, למרות שזאת צומת מרכזית. לאחר שקראתי הבנתי שניתן להמיר דוחות לאזהרה אבל חציית אור אדום נחשבת לעבירה חמורה ולא נוהגים להמירה לאזהרה. אני לא מעוניין להגיע לבית משפט ורוצה להגיש להם מכתב שימירו לי לאזהרה. האם משהו בא לטובתי במקרה שלי? עצם זה שלא הייתה לי עבירת תנועה מאז למעשה שתפסו אותי נוהג בשכרות? עצם זה שאין בצומת הזאת ירוק מהבהב ישר זה הופך לאדום? מה גם, אני זוכר שבבוקר הזה מיהרתי לחתום בלשכה, אני בלי עבודה כבר ארבעה חודשים וקיבלתי יחד עם ה10 נקודות גם 1000 שקל קנס שאין לי ממש מאיפה לשלם אותו... זה יכול לבוא לטובתי במכתב? להזכיר את זה בכלל??? אשמח לכיוון כלשהו, תודה.

השב
  • 16:32, 7 בנובמבר 2014

אין בידך כל טענה עניינת.
    מפנ"א לא ימיר את העברה באזהרה(אין ממירים הזמנה לדין!).
    מופע האור הכתום ברמזור משכו 3 שנ'. המצלמה מתחילה לצלם 1-2 שנ' לאחר מופע האור האדום ברמזור.
    במהירות של 50 קמ"ש, רכב מתקדם כ-14 מ' לשניה.
    צא וחשב את המרחק אותו גמעת מרגע הופעת האור הכתום ועד לצילום.
    אגב, מרחק העצירה למהירות זו הנה כ-30 מ'(כביש יבש).

תגובה
  • 19:37, 7 בנובמבר 2014

בטעות יחסתי לעברה זו כדין הזמנה לדין.
    אין זה משנה רבות מתשובתי למעט, שלא ביהמ"ש הוא שיחרוץ את גורלך, אלא את הדין קבלת באמצעות הדו"ח.
    באמצעות האינטרנט ניתן לחלק את הדו"ח לתשלומים(נושאי ריבית קרדיט).

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.