דוח משוטר - פורום תעבורה

שאלה חדשה
  • נוף

    נשלח ע"ינוף 16:44, 10 בדצמבר 2014

    שלום, קיבלתי קנס של 1000 שח על דיבור בטלפון בזמן נהיגה. בדוח ישנה אפשרות הנקראת ״המרת קנס באזהרה״. אשמח לדעת מה זה בדיוק? האם כל נהג בעל עבר נקי וללא עבירות רשאי להמרה? או שמא רק נהג עם עבר תנועה נקי אבל מעל מספר שנות רישיון מסוים? תודה רבה

    השב
  • 17:06, 10 בדצמבר 2014

    תנאי סף להמרה באזהרה:
    1. ותק נהיגה של 10 שנים לפחות.
    2. 5 שנים אחרונות נקיות מעברות.
    3. הודיה באשמה.
    4. כאשר העברה אינה חמורה ו/או אינה מסכנת.
    עברת שימוש בנייד הנה אחת מן העברות אשר אין ממירים באזהרה

    תגובה
  • 05:15, 11 בדצמבר 2014

    בניגוד לדברי לעיל, מתברר כי ניתן כיום להמיר באזהרה שימוש בנייד.
    אך עדיין חלים יתר תנאי הסף.

    תגובה
  • 11:54, 28 בדצמבר 2014

    בהנחיית היועץ המשפטי לממשלה - "ביטול הודעות תשלום קנס - הנחייה לתובעים" (הנחייה מס 4.3040 מ2011 ) סעיף 3.ג.ב.3 - כתוב שנתיים נקיות עבירות. מאיפה ההנחייה לחמש שנים?

    תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.