מכירת חלק מהשטח שבבעלות המשפחה - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
  • הראל

    נשלח ע"יהראל 11:35, 8 במאי 2012

    שלום לך בבעלות המשפחה שלי 8 דונמים של אדמה. ידוע לי שכרגע ניתן להפשיר קרקעות ואנחנו מעוניינים למכור 4 דונמים מהשטח שבבעלותינו. האם נצטרך לשלם מס שבח ואם כן באיזה סדר גודל של עלויות ואיזה עוד מיסים נצטרך לשלם?

    השב
  • 11:53, 10 במאי 2012

    הראל שלום,
    בהתאם לסעיף 13 לחוק המקרקעין תשכ"ט-1969, לא ניתן לעשות עסקה במקרקעין בחלק מסוים במקרקעין. לעניין תשלום המיסים פנה לפורום מיסים או מקרקעין.

    תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.