מכירת חלק ממשק - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
  • מאירה

    נשלח ע"ימאירה 13:55, 23 ביולי 2012

    האם אפשר למכור יחידה אחת מתוך המשק? במה זה כרוך?

    השב
  • 22:44, 24 ביולי 2012

    מאירה שלום, בהתאם לסעיף 13 לחוק המקרקעין תשכ"ט – 1969 אין תוקף לעסקה בחלק מסוים ממקרקעין. לפיכך לא ניתן למכור יחידה אחת בתוך המשק, במנותק מהמשק כולו.

    תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.