ועד במושב - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
  • אריאלה

    נשלח ע"יאריאלה 12:34, 12 באוגוסט 2012

    האם הועד במושב יכול להחליט שהוא לא מקבל חבר חדש אליו?

    השב
  • 09:58, 16 באוגוסט 2012

    אריאלה שלום,
    הסמכות לקבל החלטה בבקשה להתקבל כחבר נתונה לאורגן שנקבע בתקנון האגודה. לעיתים די בהחלטת הועד ולעיתים הדבר תלוי בהחלטת האסיפה הכללית. כאמור, עלייך לבדוק מה נקבע בתקנון האגודה. יש לציין כי בהתאם לסעיף 2(ג) לתקנות האגודות השיתופיות (חברות) תשל"ג -1973 על החלטת סירוב שניתנה על ידי ועד ההנהלה קיימת זכות ערעור באסיפה הכללית, זולת אם נקבעה רשות אחרת בתקנון האגודה.

    תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.