יורשת יחידה של בית במושב - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
  • כרמית

נשלח ע"יכרמית 12:56, 19 באוגוסט 2012

אחיינית שלי עומדת לרשת את הבית של אימא שלה במושב. היא בת יחידה והאימא חולה מאוד. אימה לא עשתה צוואה אבל כיוון שיש לה רק ילדה אחת היא היורשת היחידה. הילדה בת 19, חיילת. הילדה תהיה אצלי עד שתרגיש שהיא יכולה להסתדר לבד. כירושת של בית פרטי עם חצר של פחות מדונם, מה היא צריכה לדעת, למה היא צריכה לדאוג/מוכנה?

השב
  • 13:01, 22 באוגוסט 2012

כרמית שלום,

הצטערתי לשמוע על מצב אמה של אחייניתך. על מנת שנוכל להתייחס אנא מקדי את שאלתך.

תגובה
  • 13:31, 22 באוגוסט 2012

כמי שהולכת להחזיק בית פרטי לבד, בחורה צעירה, מגיע לה הנחה בארנונה או איזשהם הקלות?

תגובה
  • 09:03, 27 באוגוסט 2012

כרמית שלום,
    קיימות אפשרויות רבות לקבל הנחה בארנונה. ישנן הנחות חובה הניתנות לתושב על פי דין וישנן הנחות רשות אשר הרשות המקומית רשאית ליתן אותן בהתאם לכללים וקריטריונים הנקבעים על ידה. לעיון ברשימת הנחות בארנונה אני ממליצה לך להיכנס לאתר האינטרנט של משרד הפנים. כמו כן, אני ממליצה לגשת למועצה ולבדוק האם הנך זכאית להנחות באנונה הניתנות על ידה.

בברכה,
    איילת רייך-מיכאלי, עו"ד

תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.