הרעת תנאים ! - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • מיקי

  נשלח ע"ימיקי 10:28, 18 במרץ 2013

  שלום למנהלת הפורום. ברצוני לשאות שאלה : אני עובדת במקום מסויים 11 שנה. הקיבוץ הוא המעסיק שלי. לאחרונה הרעו לי תנאים בגלל צימצומים. הבעיה היא שמתוך תמימות חתמתי על מסמך (לא משפטיבכלל)על המצב החדש מתוך אימון ותמימות. שאלית היא האם אוכל לתבוע/לקבל פיצויים כלשהם ???אייך אומרים : זה שהאסימון נפל לי קמת מאוחר יש עוד מה לעשות בנידון ?? תודה מראש.

  השב
 • 23:45, 26 במרץ 2013

  מיקי שלום,
  משאלתך לא ברור מה אופיו של המסמך עליו חתמת ומה אישרת במסגרתו. על מנת לענות באופן ספציפי לשאלתך עלי לעיין באותו מסמך. מכל מקום, עלייך לדעת כי בפסיקה נקבע כי על העובד המתפטר בגלל הרעה מוחשית בתנאי עבודתו, מוטלת החובה להעמיד את מעבידו על כוונתו להתפטר, כך שתהא למעביד ההזדמנות לעשות לתיקון המצב (דמ (ת"א) 361448/99 בן אליער מאיר נ' נ.ק.ל.א סחר והנדסה בע"מ (פורסם בנבו)) עוד ראי בספרה של עו"ד הילה פורת, דיני עבודה – המדריך המלא, 2012, בעמ' 361:"עפ"י הפסיקה, על עובד להעמיד את המעביד על כוונתו להתפטר עקב הרעה בתנאי העבודה בטרם יתפטר מעבודתו, ולאפשר למעביד לנסות ולתקן את ההרעה, כאשר מדובר בנסיבות שבידי המעביד לשנותן. עובד שהתפטר ולא העמיד את מעבידו על כוונתו להתפטר עקב הרעה מוחשית בתנאי עבודתו לא זכאי לפיצויי פיטורים". כלומר, בכל מקרה עלייך לפנות לקיבוץ ולהעמיד אותו על כוונתך להתפטר עקב ההרעה בתנאים. במידה ולא תעשי כן יכול ולא תהיי זכאית לפיצויי פיטורים.

  בברכה,
  איילת רייך-מיכאלי, עו"ד

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.