שמירה בקיבוץ - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
  • ארז

    נשלח ע"יארז 15:23, 3 בספטמבר 2013

    שלום האם יש חובה על שמירה בקיבוץ ?אם כן מה ההבדל בין אזרח שגר בקיבוץ לבין אזרח שגר בעיר ? האם יש שוני בין האזרחים ?

    השב
  • 21:37, 2 באוקטובר 2013

    ארז שלום,
    בהתאם לסעיף 2(ג) לחוק הרשויות המקומיות (הסדרת השמירה) תשכ"א-1961 שר הפנים רשאי לאחר התייעצות עם שר הבטחון, ולגבי שטח שבאחריות המשטרה - לאחר התייעצות עם שר המשטרה, להטיל בצו חובת שמירה על תושבי ישוב או ישובים. לעניין חובת השמירה בהתאם לצו אין הבדל בין קיבוץ לעיר. לגבי החלטות פנימיות של הקיבוץ, הרי שהקיבוץ יכול לחייב את חבריו בשמירה באמצעות קבלת החלטה במוסדות המתאימים לכך בהתאם לתקנון הקיבוץ.
    בברכה,
    איילת אייך- מיכאלי, עו"ד

    תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.