השתלטות על שטח המשפחה - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
  • עינת

    נשלח ע"יעינת 10:32, 18 בדצמבר 2013

    אנחנו 4 אחים כאשר שניים מהם גרים בשטח של בית הוריי שנפטרו לפני 12 שנה. אחד האחים גר בבית של ההורים מכיוון שאף פעם לא עזב את הבית שלהם ואח שני גר בבית קטן שהוריי בנו שנמצא בשטח של החצר. לא הושארה לנו צוואה וברצוני לדעת האם העובדה ששני האחים גרים בשטח הבית עוד מלפני שהוריי נפטרו מקנה להם זכויות על שטח הבית ולי ולאחי שאנחנו לא גרים בבית אין זכות על בית ההורים כלל?

    השב
  • 23:24, 26 בדצמבר 2013



    עינת שלום, מוצע לפנות לקבלת ייעוץ פרטני. באופן כללי בהנחה שהורייך לא השאירו צוואה ולא מינו בן ממשיך לנחלתם (במידה והתגוררו במושב), אזי בהתאם לסעיף 13 לחוק הירושה תשכ"ה-1965 ילדי המוריש מתחלקים שווה בשווה בכל רכוש ההורים.


    בברכה,
    איילת רייך- משרד עורכי דין וגישור

    תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.