בית שני בנחלה - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
  • oren

נשלח ע"יoren 10:52, 10 באוגוסט 2014

עו"ד רגב אלקיים שלום רב, אני ואשתי מעוניינים לבנות בית שני בנחלה של אמא של אשתי. אמא של אשתי מסכימה לערוך איתנו חוזה אצל עו"ד. שאלתי, לאשתי אח נוסף שהאמא מציינת כי הוא יקבל את הנחלה בירושה, את הבית של אמא של אשתי ואת הנחלה, איך אני דואג להבטיח כי האח לא יחליט יום אחד להוציא אותי מביתי בכח החוק, כלומר איזה הסכם צריך להחתם, בחתימת איזה צדדים והאם יש דרך חיובית לשמור על משפחתי? האם הערת אזהרה בטאבו לטובת אשתי יחזק או יבטיח לחלוטין את השקט במחוזתנו?

השב
  • מנהל הפורום:עורך דין רגב אלקיים

מנהל הפורום,מנהל הפורום

12:32, 10 באוגוסט 2014

אורן שלום

הדרך הנכונה היא לערוך הסכם משולב עם האם ועם האח.

בטרם עריכת ההסכמים, עליך ועל חמותך להיפגש עם עו"ד הבקיא בדיני אגודות שיתופיות על מנת שיסביר ל, לרעייתך ולחמותך על השלכות החתימה על ההסכם או על ההשלכות עקב אי חתימה על הסכם.

בברכה,

רגב אלקיים, עו"ד

תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.