בניית בית נוסף בנחלה - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
  • אהרון

נשלח ע"יאהרון 07:30, 15 באפריל 2015

אנו חמישה אחים וברשותנו נחלה. ברצוני לרכוש מאחי את חלקו כך שיהיו לי 40% מהנחלה. כיום עוצד בנחלה בית בודד. ידועשניתן לבנות בנחלה שני בתים ומחצה. האם אוכל לבנות בית ב40% שלי? האם אני צריך לפצות את יתר שלושת האחים שנותרו עם 60% מהנחלה והבית שעליה? תודה

השב
  • מנהל הפורום:עורך דין רגב אלקיים

עו"ד רגב אלקיים,מנהל הפורום

16:19, 15 באפריל 2015

אהרון שלום

שאלתך אינה מובנית.

לנחלה יש רק בעל זכויות אחד. לא ניתן כי מספר אחים יהיו בעלי הזכויות במשותף.

ככל ומדובר בנחלה הרשומה ע"ש ההורים, רק אחד יכול לקבל לידיו את הנחלה (לעיתים תוך פיצוי האחים ולעיתים לא - תלוי בגורמים שונים שאין זה המקום לפרטם).

ככל ומי מהיורשים מעוניין לבנות בית בנחלה, שיערוך הסכם עם בעל הזכויות הרשום ו/או עם האחים.

עליך לפנות לעו"ד טרם נקיטת פעולה.

הנני לרשותך

בברכה,

תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.