ועדת קלפי - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
  • אורן

    נשלח ע"יאורן 13:01, 4 ביוני 2015

    תקנה 37 לתקנות האגודות השיתופיות (רשויות האגודה) תשל"ה – 1975 (להלן – "תקנות רשויות האגודה") קובעת: "ועדת הקלפי תקיים את הבחירות לא יאוחר מ-21 יום מיום שנבחרה, זולת אם נקבע אחרת בתקנות האגודה." האם הכוונה כי לפני כל קלפי בקיבוץ יש לבחור ועדת קלפי ספציפית לקלפי זה? איזה גוף בוחר את הועדה, האסיפה? האם אין אפשרות לבחור ועדת קלפי לתקופת כהונה מוגדרת (שנה..) שהיא תנהל את כל ההצבעות? תודה, אורן

    השב
  • מנהל הפורום:עורך דין רגב אלקיים

    עו"ד רגב אלקיים,מנהל הפורום

    13:47, 8 ביוני 2015

    אורן שלום,

    על פי סעיף 42 לתקנות האגודות השיתופיות (רשויות האגודה), האסיפה הכללית תבחר את ועדת הקלפי.
    במקרים מסוימים, רשם האגודות ימנה את הועדה / חבר בועדה שחדל מלכהן בה.

    יש לבדוק את תקנון הקיבוץ לגבי הוראות ספציפיות הנוגעות לבחירות בקלפי ו/או אופן פעולת הועדה.

    בברכה,

    תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.