לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
הילה

מעצר קטין

שלום, אחי בן ה17, עם עבר פלילי (תיק במשטרה על מכות עם בן גילו בגיל 13), והיה עצור פעם אחת משום שחקרו אותו בקשר לשימוש סמים של קטים אחר שאותו הוא מכיר - הוא נעצר לפני כ12 יום על "סחיטה באיומים". הוא נחקר ללא נוכחות מבוגר וללא נוכחות עו"ד, אימי הגיעה לחקירה שעתיים-שלוש אחרי שעצרו אותו ולא נתנו לה להכנס לחדר החקירות ועורך הדין שלו בא הרבה אחרי שנגמרה החקירה. בנוסף לכך, לקחו עדות מכל אלו שנכחו במקום וכולם פה אחד אמרו כי הוא לא קשור לאירוע, אלא עבר שם במקרה, זרק הערה והלך ישר לאחר מכן. כרגע הוא במעצר בכלא "אופק" לקטינים - במשפט שהתקיים היום 20/3 הוחלט כי ישאר במעצר עד תום ההליכים. עו"ד שהצמידו לו מטעם הסניגוריה הציבורית לא הזכיר באף משפט שהתקיים את העובדה שעדים שהיו במקום אמרו פה אחד כי הוא אינו קשור לדבר, לא מוסר לאימי מידע מלא לגבי מהלך העניינים, צוחק לה בפנים כשהיא דורשת ממנו תשובות ובמשפט האחרון כאשר התובע דרש שאחי ישאר במעצר עד תום ההליכים - עורך הדין של אחי לא פצה את פיו אף לא פעם אחת מתחילתו ועד סופו של המשפט. יש לי מספר שאלות בנושא - האם פעלו בצורה חוקית כאשר סרבו להכניס את אימי לחקירה? היכן ניתן להתלונן על צורת העבודה של עורך הדין? האם ניתן להחליף אותו והאם חייבים להחליף לנו אותו על סך כל מה שציינתי? האם זהו אכן תיק קשה ואין עם מה לעבוד כמו שעורך הדין טוען, או שיש עם מה לעבוד ועם מאמץ קטן ניתן להוציא אותו לפחות למעצר בית? אמא שלי ממוצע אשכנזי, עלתה ממולדובה (לפני יותר מ20 שנה) ועו"ד מתייחס אליה כאילו היא עולה חדשה ומפגרת שלא מבינה שום דבר בחיים. כששאלתי אותו למה הוא לא אמר דבר בבית המשפט הוא אמר לי שהוא לא אמור היה לדבר ושאני לא מבינה כלום במשפטים אני חייבת את כל העזרה שאפשר, אין לנו מישהו אחר לפנות אליו

הילה

ושאלה נוספת - מה העונש המקסימלי שיכולים לתת לו? האם עונש של מאסר של 8 חודשים הוא הגיוני במקרה הזה?

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום עבריינות נוער