הסכם שיתוף- דחוף - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • אורלי

נשלח ע"יאורלי 02:05, 5 במרץ 2012

שאלה. בימים הקרובים אני עומדת לחתום על חוזה לרכישת חצי מדו משפחתי המוגדר כבית משותף. אם הדו בנה בחלקו בניה עם חריגות או ללא אישור מוסדר מהוועדה המקומית, הוא רשאי לחתום איתי על הסכם שיתוף שיירשם בטאבו? הייתי מעוניינת להחתים אותו עם חתימת חוזה הקניה . שאלה שניה, האם לצורך קבלת משכנתא מהבנק אני חייבת להראות להם הסכם שיתוף חתום? הערה: בחוזה הקניה היה סעיף בו המוכר ולא אני צריך לחתום עם הדו על הסכם השיתוף אך העו"ד שלו הוריד את הסעיף הזה והפיל את זה עלינו...

השב
  • 11:44, 5 במרץ 2012

שלום רב

מוצע לך מאוד להעזר בעו"ד, ככל שעדיין אין לך. לאחר לימוד החומר לרבות מצב הזכויות ונוסחי ההסכמים המדוברים יוכל אותו עו"ד לסייע לך בקבלת תשובות לשאלותיך. לאחר שאמרנו זאת הסכם שיתוף בה להסדיר את מערכת הזכויות והיחסים שלהצדדים במגרש. דווקא בהסכם זה ניתן יהיה להסדיר את נושא הזכויות וכל המשתמע מכך והשאלה כמובן איך מנסחים. באשר לבנק עליכם לברר את דרישות הבנק עם הבנק ובעוד מועד.
    רצוי שבמעמד החתימה יהיה כבר הסכם מחייב בין המוכר לשכן.

בהצלחה

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.